Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, valószínüleg eltanácsolnak az iskolából, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nem tanköteles. 66 óra hiányzásom van, valószínüleg elfognak tanácsolni a suliból. Teljesen kétségbe vagyok esve, reménytvesztett vagyok, és segítséget, tanácsokat szeretnék kérni Tőletek!

Mit tudnék csinálni? Mi az amit tehetnék? Mit ajánlanátok? Köszönöm.



2019. okt. 10. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez hogy hoztad össze egy hónap alatt?
2019. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Ne nagyon menj másik suliba, ne pazarold az adófizetők pénzét
2019. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Hirtelen az esti, vagy levelező gimi jutott az eszembe. Akkor legalább leérettségizhetsz. És mellette dolgozhatsz is. Ha már tanulni lusta voltál, üdv a felnőttek világában!

Vagy csúszva-mászva bemész az igazgatóhoz kikönyörögni egy utolsó esélyt, aztán bejárat, és tanulsz, mint a kisangyal...

2019. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
66 óra miért sok? Nekem minden nap 8 óràm volt végig gimiben, és volt, hogy 3 hètig nyomtam az ágyat, mert beteg voltam. 1,5 hónap alatt az másfèl hét hiányzás kb, ha igazolt akkor mi a baj? 250-ig ne nagyon pofàzzon az igazgató. Ha igazolatlan az már nagyobb baj. Egyébként meg nyugi van. Biztos forràsból tudom(a jelenlegi oktatóm mondta), hogy ha valaki eléri a 250 óra hiányzás vagy azt az igazolatlan óra számot amitől már nem jár csalàdi akkor kijön egy górè és a szeme előtt kell ezeket a hiànyzàsokat a maximum alá vinni az elektronikus naplóban. Azt mesélte, hogy osztályfőnök volt, és volt egy diàkja aki 800 óràt hiányzott az évben, 250 óra alá kellett vinni a hiànyzàsàt év végén a statisztikàk miatt, és ez a legtöbb iskolában így van.
2019. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
66 óra igazolatlan? Nem mindegy! Ebben az esetben nem "eltanácsolnak" - ez értelmezhetetlen kifejezés, hanem a törvény értelmében megszűnik a jogviszonyod, vagyis magadat rúgattad ki azzal, hogy 5 hétből két hétig nem mentél iskolába. Jogod van felnőttoktatásban folytatni, így aztán semmilyen tragédia nem ér, csak épp nem a mostani iskoládban folytatod, hanem egy másikban hasonló fiatalok ill. felnőttek között, esetleg estin. Már a tavalyi tanévben betöltötted a 16-ot?
2019. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Az előző válaszokhoz annyit tennék még hozzá, hogy ha esetleg nem akarsz leérettségizni, akkor érdeklődésednek megfelelően beiratkozhatsz az érdeklődésednek megfelelően olyan nappalis, iskolarendszerű ingyenes OKJ tanfolyamra is, amelyekhez nem kell belépéskor érettségi, csak alapfokú végzettség. Nézd meg néhány, közeledben levő szakképző iskola kínálatát. Így lesz diákigazolványod, ingyen tanulhatsz, s végzés után el tudsz helyezkedni a szakmáddal. Ha pedig már dolgozol, esti gimnáziumban még leérettségizhetsz, ha szeretnéd.
2019. okt. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem most kell pánikolni
2019. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm a válaszaitokat!


Nem, nem 66 óra igazolatlanom van, csak HIÁNYZÁS ÖSSZESEN!


Kb 20-25 igazolatlanom van, az osztályfőnök azt mondta, hogy 30-nál ELTANÁCSOLNAK(igen, ezt mondta, hogy értelmezhető-e vagy sem, azt én nem tudom eldönteni)

Tavaly már betöltöttem a 16.életévemet, viszont abban az évben 100+ igazolatlanom volt, és nem rugtak ki, mivel még a 9. osztályt 15 évesen kezdtem el.


Mindneképpen érettségizni szeretnék, és nem, nem 5 hetet hiányoztam az iskolából, ahogy valaki leirta, hanem 4-5 napot összesen, a többi pedig késés, stb. Lógni nem lehet órárók, mert beléptetőkártya van, és a kapu meg nem enged ki, mert az óráim száma belevan kódolva.

2019. okt. 15. 07:50
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja, és nem tanulni vagyok lusta, elsősorban, hanem bejárni..na meg ha tanulni szeretnék se nagyon tanulhatnék, az órán mindenenki ordibál, a tanárok szarok, tavaly is azok voltak, a tavalyi sulimat megszüntették, és most ugye mindenkit áthelyeztek tanárostul egy másikba, és semmi nem lett jobb, csak 1000x szarabb. Ha magántanuló lennék több értelme lenne, mert az órákon nem az ordibálást, a zajt hallgatnám egésznap, hanem legalább egyedül tudnék tanulni ha akarnék, amit eleve most nem igazán lehet megtenni a folyamatos ordibálások miatt.


Ohh, és illetve rengeteg olyan hiányzás van beirva, amikor egyébként suliba voltam, de csak igy random beirnak 1-1 órára, mert nem hallják névsorolvasásnál a nevem vagy ilyesmi. Ilyenkor az osztályfőnökhöz küldenek a tanárok, hogy vele beszéljek, de milyen érdekes, Ő pedig azt mondja, hogy az illetékes tanárral beszéljek, és ide-oda küldözgetnek míg végül semmit nem sikerül elintézni.(Tavaly PONT ugyanez volt!)

2019. okt. 15. 07:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Jesszus, de ismerős sztori, én ugyanilyen suliba jártam. Ott voltam órán és beírtak hiányzónak, nem mentem be, akkor meg nem írtak be. Nem volt érdemes bejárni, mert akkora zaj volt 1-1 óràn, így sokszor nem is mentem inkább be, hanem kimentünk a padtàrsammal boltba meg hasonlók. A késést nálunk is írtàk, de egy óra sem gyűlt össze, hiába próbálkoztak. :D

Na mindegy, nem lettem semmirekellő, levizsgàztam elég jól, most meg szakmàt tanulok és mellette dolgozom, otthonról meg elköltöztem az új suli miatt. Nem emiatt leszel csöves, meg hasonlók. Mindenesetre iratkozz át, ha ennyire szar a suli. Szakgimi vagy gimi? Melyik város? Ha szakgimi kb bármelyik másik átvesz téged. És hidd el, ne aggódj az igazolatlanok miatt, nem fog semmi történni, ha jó tanuló vagy és osztàlyozható nem fognak csak ezért kirúgni, egyébként sem fognak, mert az a sulinak rossz a statisztikàban, de azért ne hanyagold el az egészet, mert ha a tanárokat felmèrgeled a kisèrettsègin/èrettsègin szivatni fognak ezerrel.

2019. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!