Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME elsőévesként lehetetl en...

BME elsőévesként lehetetl en kollégiumi helyet kapni?

Figyelt kérdés

100km-re lakok, kb. 420 pontom lesz a régi rendszer szerint.


Nincsenek sajnos BME-s ismerőseim :(


2019. okt. 27. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
melyik szak?
2019. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
villamosmérnök, gépészmérnök, energetikai mérnök
2019. okt. 27. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen messze laksz? Vannak testvéreid? Milyen a szociális helyzeted(=mennyit keresnek a szüleid hivatalosan)!

Ezek mind beleszámítanak a kollégiumi felvételibe.

2019. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

- Egyke vagyok,

- 105.6 km-re lakok

- anyám 150.000 -t, apám egyéni vállalkozó (KATA), ezért nincs havi fix bevétele, de olyan 400 ~ 700.000 Ft között

2019. okt. 27. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem le is mondhatsz róla. Inkább az albérleteket nézegesd. Talán még jobban is jársz, nem kell a papírok után járni, leadni, izgulni hogy felvettek-e, mindezt félévenként...
2019. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen anyagi helyzettel, testvér nélkül szerintem nem fogsz kapni.
2019. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem, és a táv sem olyan nagy. Szaktársam Győr környékéről sem kapott, pedig 2 tesója is volt, de ők már dolgoztak, nem éltek velük, a családi kassza meg nem kongott.

De amúgy ha ilyen jól keres apukád, akkor az albérlet vagy a magánkollégium nem opció? Utóbbi lényegesen olcsóbb, mint az egekbe szökött árú albik (persze egy sima kolinál drágább), kevesebben jelentkeznek, mint az államiba, így az esélyeid is nőnének.

2019. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 egy haverom is BME-re akar jönni, de neki hatványozottan rosszabbak az életkörülményei, de nem akarom "elhagyni"
2019. okt. 27. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:

De te így is 99%-os eséllyel nem fogsz bekerülni, és akkor mi lesz?

Mellesleg ha egy egyetemre fogtok járni, akkor tudtok majd találkozni, ha te albiba mész, ott is aludhat nálad (magánkoliban persze nem, de ott is fogadhatod vendégként) stb. Nem kell megszakítani a kapcsolatot csak azért, mert nem napi 6-8 órát vagytok egy iskolában, együtt meg gondolom, eddig sem laktatok.

2019. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem is nagyon kevés az esélye, hogy kapsz kolit, bár nekem egyik csoporttársam Budapesten él, nem is olyan rossz körülmények közt, mégis bekerült koliba. és olyan szakon vagyunk, ami szerepel a 3 felsorolt közt
2019. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!