Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumi jelentkezésnél...

Kollégiumi jelentkezésnél mennyit számít, hogy kb.50 ponttal többet szereztem, mint a felvételi ponthatár? Elsőévesként beiratkozás előtt hallagtói jogviszony igazolása? Kérdésem még, hogy valamilyen támogatást így igényelhetek?

Figyelt kérdés

Kollégiumba szeretnék menni, és nem tudom, hogy van-e esélyem felvételt nyerni.

Kb. egy, másfél órára (kb. 65 km) lakom az egyetemtől, másik városban. A szüleim minimálbér alatt keresnek, hárman vagyunk testvérek. Az ikertestvérem is most megy egyetemre, de mivel aug. 10 a koli jelentkezés határideje, nem tudom, hol tudnék arról papírt szerezni, hogy ő még oktatásban van. Illetve nekem is kellene erről papír, mivel ő is koliba menni. Honnan lehetne ezt beszerezni? Mennyi esélyem lehet így?

Olvastam különböző támogatásokról is, de sehol nem találtam érdemi információt arról, hogy ezeket pontosan milyen feltételek alapján lehet megigényelni (a "rászorultság" oké, de ez mit takar?).

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. júl. 19. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a legfontosabbat hagytad ki: megy egyetem mely szakjáról van szó? Nem azonosak a koleszos felvételik mindenhol..
2016. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Károli -BTK, anglisztika.
2016. júl. 19. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
SZia! Tavaly sokszoros túljelentkezés volt,csak nagyon keveseket vettek fel,mert először azokat vették fel akik másod,harmadévesek,az újakat nagyon kirostázták. Flandriába akarsz menni? Hiába volt nekem is sokkal több pontom,nem nagyon vették figyelembe.65km pedig közelnek számít,én 190kmről jelentkeztem mégsem vettek fel... Próbáld meg azért,lehet várólistán lesz helyed.
2016. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 AlinaHella ***** válasza:
Én tavalyelőtt bekerültem a Flandriába, de végül ablérletbe mentem. Éppen ponthatáron voltam, 65 kilóméterre Budapesttől, nincs azért szűkölködés nálunk, szóval ez alapján azt mondanám, nem lesz gondod. A többivel kapcsolatban szerintem hívd fel a TO-t, nyáron is heti 1-2 napot nyitva van.
2016. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (:

Nagyon reménykedem, hogy sikerül majd bejutnom az egyetemre meg a koliba is. A koli azért is fontos, mert semmi ismerősöm nincs, aki tudna albit.

Esetleg nem tudjátok, hogy ugye a BTK-nak két kolija van, jelentkezhetek mind a kettőbe egyszerre vagy csak az egyikbe lehet?

2016. júl. 21. 01:03
 6/6 anonim válasza:
mindkettőbe lehet
2016. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!