Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A változásmenedzsmentet a...

A változásmenedzsmentet a köznevelésben hogyan és mire használhatjuk?

Figyelt kérdés
Indul egy "kötelezően ajánlott" tanfolyam, de nem tudom elképzelni, hogy ha én azt élvégzem, életszerűen tudnám alkalmazni a tanítói munkámban. Van valakinek tapasztalata a konkrét aljalmazásában?
2019. okt. 28. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A változásmenedzsment nagyon fontos tudomány, de tanfolyamon elég nehezen tanítható. Jól nézd meg, milyen a tanfolyam. (Egyetemen meg szerintem egyáltalán nem tanítható rendesen.)


Nagyon sok helyen és szituációban lehet szükséged a változásmenedzsmentre akár a köznevelésben is. Legyen az új vezetőség (vagy akár: te vagy az új vezető); az új vezető által bevezetett bármilyen új rendszer (akár komplex átfogó rendszerek, mint például új tanterv, új órarendek, új házirend stb.); akár egyes új intézkedések, reformok.


A legtöbb új dolog hatalmas ellenállásba ütközik az érintettek részéről, és hatalmas a kockázat, hogy meg is bukik az ellenálláson. Meg is szokott. Az érintettek vagy nyíltan ellenállnak, lázadnak; vagy nyíltan vagy akár csendesen szabotálnak, közben lázítanak, és ellened támadnak. Borzasztóan ügyesen kell manőverezni ahhoz, hogy ne bukj bele.


Átveszi az iskolát az egyház? Egyszerre fognak lázadni a szülők, gyerekek és tanárok, miközben uszítanak az ellenzéki politikusok stb.


Az iskola hátrányos helyzetű gyermekeket vesz át, és őket kötelezően elhelyezi rendes osztályokban? Hadd ne mondjam, milyen hatalmas ellenállásba fog ez ütközni szinte mindenki részéről.


Nem sorolom, végtelenül sok lehetőség van arra, hogy valami újjal elbukj. Na itt jön képbe egy jó tréning vagy képzés.

2019. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen leírtad. Ment a zöld jel. :)
2019. okt. 28. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!