Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent es milyen szavaknal...

Mit jelent es milyen szavaknal hasznalhatjuk?

Figyelt kérdés

I had headache.(Fájt a fejem.) Itt mit csinál a HAD ? Miért van benne?


Tudom.. A Have/Had segédigét széles körben lehet használni.. De nem tudom hogy MIKOR,HOGYAN MILYEN SZAVAKNÁL használhatjuk.


Annyit tudok a have -ről alapból hogy Étkezésnél és Birtokásnál használjuk.pl


-I have red bags. Piros táskáim vannak.

-I have make sandwiches for breakfast. Reggelire szendvicseket csinálok/készítek.


Ennyi. de azt hogy Miért használunk a HAD szót pl headache ,good time, good teacher ,it stb azt már nem tudom. pl



-I had two cups of coffee.

-I had a sandwich.



Ezeknek a jelentésüket értem mert tárgy van benne. De amikor nem tárgy van a mondatban hanem pl headache azt már nem értem hogy miért van benne have/had(van/volt) szó.pl


-You had a headache. – Fájt a fejed.

-He had a good teacher. – Jó tanára volt.


Na ezt már nem értem..Amikor már nem tárgy van a mondatban akkor már nem értem az egészet..


2016. okt. 27. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig megvalaszoltad sajat magadnak. I have red bags. Tedd at multidobe, es rogton ra is jossz:)
2016. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2016. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mert szó szerint úgy mondják, hogy nekem van egy fejfájás, tehát birtoklom a fejfájást: I have a headache.


Itt a have a főige, tehát múlt időben: I had a headache. Volt egy fejfájásom, azaz Fájt a fejem.


Persze lehet azt is mondani, hogy My head hurts.


Aztán a have lehet segédige is, pl.: a have got szerkezet esetében, vagy a befejezett jelen időnél.


I have got a headache. Fáj a fejem.

I have had a headache for two days now. Két napja fáj a fejem.

2016. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, alighanem kissé összekeverted a fogalmakat. A mondattani tárgy az nem feltétlenül egy megfogható dolog. Az a tárgy az egy másik tárgy.
2016. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!