Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az 'it'-et használhatjuk...

Az 'it'-et használhatjuk akkor ha nem tudjuk valakinek a nemét? Pl.

Figyelt kérdés

Pl. One day I will meet somebody and it (he, she) will like me.

Oké, ez most hülye példa volt, de remélem érthető. Tehát azt mondom, hogy "valaki" (és nem tudom a nemét) akkor 'it'-et használjak vagy inkább válasszak a 'he' és 'she' közül?


2017. máj. 28. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem

they a megfelelő személyes névmás ilyenkor

2017. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor is ha csak egy valakire gondolok? Mint ahogy fent is írtam, hogy "Egy nap találkozni fogok valakivel és (ő) kedvelni fog." ?
2017. máj. 28. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, akkor is

lásd a két linket

2017. máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, már látom! Köszönöm! :)
2017. máj. 28. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a 75% os mondja. Nekem is furcsa volt először "they"ként említeni egy személyt, de rá kell állítani az agyat arra hogy ne fordítgasson mert más nyelven sok mindennek nincs értelme ha lefordítod. Legalábbis nekem ez segített nyelvtanulásba.
2017. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként azon túl, amire rákérdeztél, transzneműek közül is többen "they"-ként definiálják saját magukat, tehát ismert, de nem szokványos neműek esetén is általában they. Csak kiegészítésképpen említem.
2017. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. máj. 30. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!