Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az első szemeszter közben...

Ha az első szemeszter közben hagyja valaki ott az egyetemet, mennyit kell fizetnie, ha államin volt?

Figyelt kérdés
Barátnőm (külföldiek vagyunk) ott szeretné hagyni az egyetemet, mert rájött, hogy nem ezt szeretné tanulni,valamilyen képzésen venne részt inkább. Meg kellene csinálnia a vizsgákat az első szemeszterben, és akkor nem kell fizetnie, vagy ha szemeszter közepén hagyja ott, akkor sem? Kérlek ne ítélkezzetek, inkább válaszoljatok a tudásotoknak megfelelően. Köszönjük szépen a válaszokat előre is.
2019. okt. 28. 11:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg egyetem specifikus lenne, akkor az ELTÉről van szó.
2019. okt. 28. 11:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugy tudom első félév után nem kell visszafizetnie a képzés dijat, viszont kredit buntire számíthat.

Így vagy csinálja meg a vizsgákat, vagy nézze meg, hogy van e maximális értéke a büntetésnek. Pl 12 kreditert kell fizetni max, akkor is, ha 30at bukik.

2019. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is annak idején ki kellett nyomoznom ilyen alap dolgokat amiket egyébként nem tudom felfogni hogy miért nem írnak le valamilyen tájékoztatóban, de mindegy. Ha államin vagy és már az első félévben ott szeretnéd hagyni az egyetemet, akkor nem kell fizetned semmit, nem kell kivárni a vizsgákat, nincs semmi teendőd csak kérelmezni a tanulmányaid felfüggesztését. Én Győrbe jártam a SZE-re, nekünk ezt a Neptun rendszerben kellett kérelmezni interneten, valószínűleg neki is webes felületen kell ezt megcsinálnia. De ezt már az első félévben el kell döntenie, máskülönben később kifizettetik vele a féléveket.
2019. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

van tájékoztató. az oktatási hivatal honlapján


[link]


fizetni meg kb sose kell, jól megrémítettek mindenkit ezzel. ha itthon dolgozol akkor kiválthatod a munkaviszonnyal. ha meg Nyugatra mész, röhögve kifizeted az összeget, ami ráadásul a teljes árnak csak 50%-a amúgy is.

2019. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!