Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre fogok felvételizni, és több szak is érdekel. Szeretnék véleményeket, ajánlásokat kérni ezekről a szakokról. A Corvinust szeretném megjelölni majd, B tervként pedig a BGE-t.

Szeretnék egy olyan szakot választani, amivel könnyen/könnyebben el tudok helyezkedni (akár külföldön is), és jó keresetet biztosít.


A szakok:

Pénzügy és számvitel

Alkalmazott közgazdaságtan

Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző

Kereskedelem és marketing

Gazdálkodási és menedzsment



2019. okt. 29. 11:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy idővel szeretnék valami vezető pozíciót betölteni.
2019. okt. 29. 11:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudok róluk, de a tesóm gazdálkodási és menedzsmentre ment, mert sose volt egy zseni matekból, és úgymond neki ez ,,elég". A pénzügy és számvitel lett volna a komolyabb téma, amit nem mert bevállalni.
2019. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"idővel szeretnék valami vezető pozíciót betölteni."


Ez nem egészen így működik. A vezetői pozíciónak több összetevője van, vagyis hogy fogalmazzak, sokrétű is a dolog, és adott cégnél/szervezetnél más és más kritériumokon múlik, hogy vezető legyél. Állami cégnél pl. vagy önkormányzatoknál nyilván a politika dönti el. Ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor nagyrészt az aktuális politikai hatalom s.ggnyalói közül kerül ki több vezető. Nagyjából mindegy milyen végzettség, bár egy diploma valami oda illő szakirányból előny, és azért kell is, de mondom, a "lojalitás" az első itt.

Multicégeknél már a papír is számít, hogy melyik egyetem milyen szakán végezted. Gazdasági szakok közül a pénzügy számvitel komolyabb, de a gazdálkodás menedzsment is jó, viszont ezeknél a cégeknél sem a végzettség a vezetői pozíció megszerzésére az elsődleges kulcs, hanem itt sok más kompetencia is kell, amit nem a végzettség ad. Itt is nyilván fontos a jó kapcsolat a vezérigazgatóval/ felsőbb vezetéssel, pluyz legyenek meg benned azok a képességek, amik egy vezetőnek kell, hogy legyen, ezeket nem részletezném, mert rengeteg dolog van. Szóval ezt el kell felejteni, hogy a vezető pozíció csak a végzettség alapjan dől el, nyilván számít vslamit, de én láttam már művelődésszervező és szociális munkás végzettségel is vezetőt olyan osztályokon, ahol pont nem kimondottan az a munkakör.

2019. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hát eléggé különböző szakok. Írd le konkrétan, mi érdekel, miből vagy jó, milyen a személyiséged, milyen munkát szeretnél.

Vezetői pozíció alatt mit értesz?

Projektmenedzser / programmenedzser? Csoportvezető? Pénzügyi igazgató?

2019. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépe az eddigi válaszokat!


#Estádio de Felchút


Matekból vagyok nagyon jó, abból is fogok emeltezni, szorgalmas vagyok, kitartó, céltudatos, néha kicsit lusta, de gyorsan ráveszem magam arra, hogy valami fontosat csinálni kéne. Szeretek jól szervezett csapatokban dolgozni.

Hogy milyen munkát szeretnék? Hát gyerekkoromban mindig is arról álmodoztam, hogy egyszer üzletember lehetek majd, illetve saját cégem lesz. De valami megbecsült, magasabb presztízsű munkát szeretnék. Érdekel a gazdaság, ezért akarok azt tanulni, és valami nagyobb vállalatnál elhelyezkedni, egy egész jó pozícióban.


Vezető alatt a már fentebb is említett saját cég, vagy pénzügyi igazgató vagy csoportvezető.

2019. nov. 1. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!