Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot válasszam?

Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Idén fogok végezni pszichológia szakon, de rájöttem, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, ezért gondoltam, elkezdek egy másik szakot.

Amiket kinéztem az az anglisztika, töri, régészet, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, és műszaki menedzser képzés. Ezek közül mind nagyon érdekel, és a képességeim is elég jók, humán és reál tárgyakból egyaránt nagyon erős vagyok, jó nyelvérzékkel, viszont mégsem tudok dönteni. Szerintetek melyikkel járnék a legjobban?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 1. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Pénzügy számvitel vagy műszaki menedzser. Mellette otthon meg tanulj nyelveket.
2019. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztán az anyagi előny a fő szempont, akkor ezek közül egyértelműen a pénzügy és számvitel vagy a nemzetközi gazdálkodás ér a legtöbbet a munkaerőpiacon. De csak akkor válaszd ezeket a területeket, ha jól tűröd a monotonitást és szívesen végeznél egész napos számítógép előtti munkát egy irodában. Anglisztikával, történelemmel vagy régészettel igen nehéz elhelyezkedni.
2019. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!