Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középiskolákat ajánlato...

Milyen középiskolákat ajánlatok Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem írtam még központit,de gyakorlok rá. Az átlagom olyan 4,5. Nem szeretnék egy versenyistállóba menni továbbtanulni,de azért gyenge iskolát sem szeretnék. Tudnátok ilyen középsulikat ajánlani Budapesten?Jó lenne,ha valami célt ki tudnék tűzni magam elé a továbbtanulással kapcsolatban :). Illetve még az talán fontos,hogy vidéki vagyok jelenleg,de elvileg nyáron költözök fel Budapestre,de ha ezt nem sikerül megvalósítani akkor marad a kolesz :D

2019. nov. 3. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Rengeteg iskola van, a döntés előtt pár dolgot végig kéne gondolnod.

Szeretnél valamilyen tagozatra járni? Nyelvi? Természettudományi? Humán? Vagy csak általános tagozat? Milyen nyelveket tanulnál, mit tanultál eddig? Milyen iskolát tudnál jól megközelíteni (bár ha a költözés még előtted áll, ez egyelőre nem szempont)?

Végül: írj meg egy központit magyarból és matekból is, 45-45 perc alatt. Ebből ki tudsz indulni, hogy milyen iskolába tudsz bejutni, ami nem túl könnyű neked, de nem is elérhetetlen. Persze sok kutatómunkát igényel a neked való iskola megtalálása, de ha szeretnéd, küldök linkeket, hogy hol tudsz könnyebben tájékozódni. Nagyon sok olyan iskola van, ami nem “versenyistálló” (bár olyat is ismerek közelről, amire ezt a kifejezést használják), de mégsem az).

2019. nov. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Konkrét tagozatot nem határoznék meg,inkább azt,hogy mit ne :)

A nyelvtant,bioszt,kémiát és a matekot rühellem (valószínűleg az utóbbi kettő a retekszar tanáromnak köszönhető,de nem szeretnék "háthaszeretnifogommajd" taktikát alkalmazni :D ). A nyelveket szeretem,eddig angolt tanultam,és főképp a német és az orosz érdekelne.

2019. nov. 4. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a német és az orosz érdekel, akkor érdemes lenne úgy nekiindulni a keresésnek, hogy hol lehet tanulni ezt a két nyelvet.

Én a következőt csinálnám a helyedben. Megírnék két felvételit otthon, megnézném, hogy sikerült, majd a hozott pontjaiddal és egy 70-80%-os szóbeli felvételivel kalkulálva megnézném a következő táblázatban, melyik iskolákba jutnék be:


[link]


Ami irracionálisnak tűnik, olyan magas a ponthatár, azt hagynám, nem foglalkoznék vele. Ahol nagyon alacsony a ponthatár a te kalkulált pontjaidhoz képest, azt is. Ami reálisnak tűnik, akár egy kicsit jobb felvételi eredménnyel is, azoknak megnézném a felvételi tájékoztatóját. Milyen tagozatok indulnak, milyen nyelveket lehet tanulni. A táblázatban az iskolák és tagozatok nevénél, ha kattintasz, rögtön az iskola honlapjára és a tájékoztatóra irányít az oldal.

2019. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. nov. 24. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!