Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet két PhD képzést ösztöndí...

Lehet két PhD képzést ösztöndíjas formában végezni? Akár párhuzamosan, akár egymás után?

Figyelt kérdés
Jelenleg harmadéves ösztöndíjas doktorandusz vagyok. Annak idején nem olyan doktori programra mentem, mint amit graduális szinten tanultam, amit azóta nagyon megbántam. Mivel már csak a disszertáció van hátra és azzal is jól állok, így ezt már semmiképpen sem hagynám abba. Viszont jó lenne abból is fokozatot szerezni, amiből a BA-MA végzettségem van. Vagy jövőre jelentkeznék, és akkor 1 évet csinálnék párhuzamosan a két doktorin, vagy előbb ezt befejezném, és utána kezdeném el a másikat. Azt viszont nem tudom, és a neten sem találtam róla semmit, hogy bármelyik esetben jelentkezhetek-e még ösztöndíjas képzési formára?

2019. nov. 4. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a karon lenne a kettő?


Legjobb tudomásom szerint (bár ez egyetemenként változó lehet) ugyanazon a karon nem lehet két PhD-t kezdeni.


Amúgy szerintem simán lehet ösztöndíjas formában. Erre a TO-n tudnak választ adni, vagy a Doktori Titkárságon.


(A másik kérdésem ha nem túl indiszkrét, minek mégegy? 😃Nem volt elég szívás az első? Főleg ösztöndíjas formában. Soha nem lennék képes fizetni azért tandíjat, hogy tulajdonképpen dolgozzak és IP-t meg know-how-t szállítsak az egyetemnek/kutatóintézetnek)

2019. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elnézést félreolvastam. Ösztöndíjast 100% hogy nem lehet kezdeni párhuzamosan.

Nem vehetnél fel 2x140-et.


Eleve ott bukó a dolog, hogy hivatalosan nem is dolgozhatsz főállásban PhD mellett, ha ösztöndíjas vagy (max 20 óra/ hét)


Szóval csak tandíjast kezdhetsz. Arra viszont nincs korlátozás, bár érdemes megkérdezni a TO-t.


Költségtérítéses PhD-nek viszont az égvilágon semmi értelme. Sokkal jobban jársz vele ha elkezdesz dolgozni.

2019. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként ha utána kezded akkor talán lehet, ha felvesznek ösztöndíjasra... de ezt is csak a TO-n tudják megmondani.
2019. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem ugyanazon a karon lenne. Ugyanaz az egyetem, de másik kar. Valószínüleg inkább egymás után csinálnám, nem egyszerre. Ezen kívül már csak 1 év van a mostanimból. Egyébként heti 20 órában most is dolgozom, ezt tudnám csinálni a másik PhD alatt is. Most harmadévesként 180e az ösztöndíjam, így a félállással megvan a 250e nettóm. Nem azt mondom, hogy álom fizu, de szeretem ezt csinálni, így nekem megéri. Azért szeretnék még egy phdt, mert most más tudományterületen vagyok, mint amiből a diplomáim vannak. Közben viszont rájöttem, hogy inkább mégis az érdekelne, viszont ahhoz, hogy abban helyezkedjek el akadémiai berkekben, abból a tudományterületből kellene a fokozat.
2019. nov. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!