Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis mi szükség van tesire?

Mégis mi szükség van tesire?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
hogy ne legyél elhízott lusta szar
2019. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2 féle tesitanár létezik:

1. Aki órán szinte semmit nem csinálsz

2. Aki órán szinte meghalsz


Egyik se jó. Se az 1. se a 2. Mert az 1.-n tuti, hogy nem fogysz. A 2.-n pedig mivel elfáradtál, így hazamész és 2-3-szor többet eszel.


A tesi időpocsékolás. Inkább engednének hazafele minket.

2019. nov. 6. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Értelme aligha, nem olyan intenzív mintha magadtól mozognál, emellett sok idő elmegy arra hogy jöjjön a tanár, álljon föl mindenki stb. Emellett egyre gyakoribb, hogy nemis kötelező tesizni, csak legyél ott és üld végig az órát, ennyi. Értelmesebb volna, ha olyan tantárgyakat tanítanának ami a versenyképességet növelné.
2019. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
nem időpocsékolás, több értelme van mint tömni magadba a chipset meg a többi szart
2019. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-s csak az a gond, hogy ez csak egy elképzelés, a valóság más, kb a 45 perces órából 15 perc hasznosul, ez a időpocsékolás, aki mozogni akar, az önként majd mozog, nem értem minek kell ebbe annyira belenyúlni akkor amikor a heti óraszám rettentő magas, netán az hogy rengeteg időt kell tölteni az iskolába az nem lustít el? hogy ülni kell olyan órákon amik nemis érdekelnek és az ember csinálna hasznosabbat?
2019. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagyjából minden óráról elmondható, hogy ha a tanár alkalmatlan, vagy letojja magasról az egészet, akkor semmit nem ér. Normális tanárnál nem ülik végig a tesiórát a diákok, az is hogy 15 perc hasznosul, nagyon durva túlzás. Nálunk legfeljebb 1-2 perccel becsengetés után már kezdődött az óra, és általában 2-3 perccel a vége előtt engedtek el. Tehát kb. 40 perc ebből mozgással telt. Persze vannak az éves tantervben olyan gyakorlatok, amelyek talán feleslegesek, vagy túl nagy figyelmet kapnak, de ez szintén előfordul gyakorlatilag akármelyik tantárgy esetében. Azt gondolom hogy heti pár tesióra senkinek nem árt, legalább nem egész nap ülnek az iskolában a diákok, gimiben napi 7-8 órától megállás nélkül rendesen ki lehet készülni. Valóban igaz, hogy nem ér annyit mintha saját magától mozogna az ember, de a kettő nem zárja ki egymást. A diákok többsége azért mégsem sportol napi rendszerességgel, nekik biztosan nem árt a tesióra, sőt.
2019. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-s nálunk kb az évfolyam 60%-a nem tesizett, meg hetente mindig akkor volt a tanároknak értekezlete mikor tesi lett volna, meg a tanárra is várni kell, fel kell szórakozni stb, mondjuk egyetemen sokkal többet is szoktak késni a tanárok, de ez más téma. Kb az a gond, hogy például nálunk a tesi kiszoritotta az informatikát, és szerintem minimum illene oktatni infót, főleg hogy ezen alapszik a mai társadalom talán mondhatni legalább 60%-a, és bevezetni az egyetemihez hasonló szabadon választható tantárgyi rendszert, ami megoldaná a túl sok órát és emellett a tanarhiány nem lenne jelentős, mert így kevesebb órát kellene tartaniuk azoknak akiket legalább érdekel is a téma. A finneknél tudtommal ilyen rendszer van és bevált, az egyik legkevesebb tanítási idő mellett versenyképességi oktatás jelentős.

Kis adat, Magyarországon az egyenlőtlenség vagyis hogy mennyire meghatározo hogy hol tanul valaki ez kb 70-80%,mig a finneknél ez 8%,vagyis Finnországban nem kell azon gyötörnie magát valakinek hova menjen, mert tulajdonképpen majdnem mindegy az egész, ezt Pogátsa Zoltántól idéztem.

2019. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

A vérkeringésnek pl jó. Kicsit felfrissülsz két másik óra között. Átmozgat, és levezetheti akár még a stresszt is, ha nem vagytok kifulladásig hajtva, hogy csak emberfeletti teljesítményre kaphatsz kettest, vagy jobbat. Meg pl valami rémlik, hogy valaki egyszer egy videóban beszélt valami olyasmiról, úgy fogalmazott, hogy pl valaki csak ülőmunkát végez, és ül egész nap, és végigüli, akkor ő ott abban a "szennyvízben" (?) ücsörög egész nap. Most ez logikusan az izzadással állna összefüggésben, de majd megnézem újra azt a videót.

Ja meg még ez picit külön, láttam ezzel a témával kapcsolatban aurafotókat is, ami állítólag tök drága, szóval állítólag nincs sok belőle az országban; na, szóval olyannal, hogy van egy ilyen informatikus emberke, aki ül ugye, mert az a dolga, hogy ott üljön a gép előtt, és programozzon; és hogy neki először , az első aurafotónál még nem volt olyan fényes az aurája. És akkor a fotós megkérte, hogy most pedig csináljon pár guggolást, karkörzést. És akkor készítettek róla egy újabb aurafotót, és ott már fényesebb lett ezek után a gyakorlatok után az aurája.

2019. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Ja meg amúgy nekem szal volt olyan, és 22 éves voltam akkor, és még most sem vagyok öreg, na, ilyen irattári meló volt, és akkor volt olyan, hogy tök csomó ideig át se mozgattam magam, és akkor egy idő után el kezdtem szédülni, mert asszem, annyira lelassult a vérkeringésem. De egyik kolléganőm olyan "vérszívó" volt, úgyhogy nem mertem felállni. Nem valódi vérszívó, csak ilyen idegesítő, energiavámpír, aki még az élő fába is beleköt, ha nem úgy növeszti az ágait, ahogy őnagysága azt elképzelte. De egy idő után már szal rosszullenni is elkezdtem, szóval akkor már muszáj volt kicsit átmozgatnom magam, hogy restartoljam a vérkeringésem.
2019. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nagyon is szükség van rá. Nyilván nem a jelenlegi formájában mert ez tényleg egy semmit érő valami. A legjobb az lenne ha megmaradt volna a heti 2 vagy 3 óra mint régen és azt szervezték volna át olyan jellegűre hogy tényleg megmozgasson. Nem külön sportágakat kell tanítani, meg ész nélkül megfuttatni, hanem egy kiadós fitnessz jellegű mozgás kell jól átmozgatni a teljes testet a 45 percből egy 30 perc is bőven elég lenne erre a maradék 15 perc pedig elég lenne átöltözésre, zuhanyzásra amit én kötelezővé tennék a higiénia miatt. De mint tudjuk a legtöbb iskolában ez sem lenne kivitelezhető mert vagy nincs még normális öltöző sem nem hogy zuhanyzó, vagy ha van is az annyira lepusztult elhanyagolt valami ahova épeszű ember még benézni sem néz be, nem hogy ott fürödjön meg.

Egyébként meg kell a mozgás hogy jól átmozgassa a diákokat sokan el vannak hízva vagy csak simán punnyadtak mert nem sportolnak semmit, és legalább ez a minimális mozgás legyen meg, aki meg konkrét sportot akar tanulni például focit, kézilabdát, kosarazni, vagy tornázni, esetleg atlétikázni vagy bármit az meg úgy is elmegy ilyenre.


Az hogy te kérdező jobban elfáradsz és többet eszel utána azt már magadnak köszönheted ha ettől hízol mint egy kismalac.

2019. nov. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!