Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szükség van tankötelezettségre...

Szükség van tankötelezettségre és, ha igen miért?

Figyelt kérdés

Hallom azokat a híreket, hogy a kormány felszámolná a magán iskolákat, amit jelenleg nagyon nem támogatok, mivel a mostani oktatási rendszer borzalmas és fidesz alatt szerintem ez nem is fog változni. Támogatnám az iskolák teljes államosítását, hogyha megreformálnák az oktatást és minimum olyan színvonalas lenne, mint a waldorf. Nem tartom helyesnek azt, hogy azok a gyerekek kapjanak minőségi oktatást, akik felsőbb osztálybeliek, mert ez igazságtalan, ezért úgy vagyok vele, hogy államosítsák csak az oktatást, de még az egészségügyet is, viszont legyen finanszírozva és reformálva. Ne a sportot finanszírozzák (én, ha miniszterelnök lennék 0ft költenék a sportra, mivel tök felesleges) sokkal jobban finanszíroznám és megreformálnám az oktatást, egészségügyet és, azt is, hogy az adók fedezzék az ingyen oktatást, egészségügyet.


Na de, tényleg szükség van arra, hogy az állam megmondja azt, hogyha valaki betölti a 7. életkorát akkor menjen iskolába és, ha a szülő nem íratná be akkor elvenné az állam? Ez nem embertelen? Miért van az az általános nézet, hogyha a gyerek nem jár iskolába akkor buta és rossz lesz?


Amikor kisgyerek voltam saját magamtól elkezdtem érdeklődni a csillagászat és a bolygók iránt. Aztán 10 éves koromra elkezdett érdekelni a kresz. Emlékszem mikor rokonoknál voltunk találtam egy régi kresz könyvet és szerettem nézni a táblákat, annyira megtetszett, hogy oda adták nekem azt a könyvet és később kívülről fújtam a táblákat. Ezeken kívül több minden érdekelt. Viszont az nem érdekelt amiket rám erőltettek. Sose szerettem a magyar nyelvet és irodalmat, se a matekot, se a történelmet. Az "egyszer volt az ember" rajzfilm sorozat miatt szerettem meg a történelmet, mert azt a rajzfilmet nem erőltették rám, de a könyveket már nem szerettem.


Ezek után még egyszer kérdezem, miért lennének buták az emberek, hogyha nem járnának iskolába, hanem akkor mennének, hogyha szeretnék azt? Az oktatás az úgy lenne normális, hogyha nincs kényszer, akkor tanul az ember amikor szeretne. Miért kell egy 7 éves gyereket erre ráerőszakolni? Attól, hogy gyerek még nem számít kevesebbnek, mint egy felnőtt. Az a probléma, hogy nem kezelik a gyerekeket egyenrangúnak, mert beveszik ezeket a propaganda bullshiteket, hogyha nem neveled és fegyelmezed a gyereket akkor egy rossz ember lesz. Az is egy hazugság propaganda, hogy az emberi természet eredendően rossz lenne. Ezt a hazugságot a kapitalisták találták ki és mai napig azért etetik ezzel az embereket, hogy megmaradjon a hierarchia, a munkakényszer és ráadásul képesek a bukott szovjet típusú államkapitalista rendszerrel riogatni mondván, hogyha jó dologra törekszünk, akkor annak csak sarló kalapács lesz a vége és sztálinok, maok fognak potyogni az égből. Jó ez így?


2019. júl. 12. 14:36
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
Lehet meghalni analfabétán is. Csak azt mondd meg, hová tenné a szülő a gyereket, ha iskolába nem íratná be?
2019. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Ne azokbol indulj ki, akik maganiskolaba jaratjak a gyerekeiket, hanem azokbol, akik csak azert jaratjak, mert kotelezo. Ha nem lenne az, tele lenne az orszag mindenfele normalis munkara alkalmatlan analfabetakkal (meg ennel is jobban), akik a lapat-tamasztason meg a soderhordason kivul semmire nem lennenek alkalmasak, ehelyett is inkabb lopni jarnanak, mert az kifizetodobb.
2019. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(ha nem hiszed, nezz korul azokban az orszagokban, ahol nincs kotelezo iskola: indiaban 2010-ig nem volt, peldaul. meg is latszik.)
2019. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint szükség van a tankötelezettségre 16 éves korig. Sőt aki nem járatná a gyerekét valamilyen formában iskolába attól megvonnám a családi pótlékot.

Ha az általad vízionált világ lenne akkor nagyon sokan nem iskoláztatnák a gyereküket. Ez szerintem társadalmi szinten jóval nagyobb kár mint amilyen nyereségről beszélsz.

Az alapítványi iskolák nagy részét (kb 80 %-át) bezárnám, mert csak szabálytalanságokat követnek el (két éve a Paulay gimiben rendőrségi balhé is volt az érettségin). Vannak jó alapítványi sulik amelyek felkarolják az olyan gyerekeket akikkel az állami oktatás nem tud mit kezdeni. Ezeket megtartanám. Bár az AKG vagy a Politechnikum 750 ezer forintos tandíját sokallom. Szerintem nem ad többet, mint egy budapesti elitgimi (pl: Apáczai, Eötvös, Szent Istvan).

2019. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem bőven elég lenne írni, olvasni megtanítani a gyerekeket, illetve a 4 alapműveletre (összeadás, kivonás, szorzás, osztás). Amit ezek után tanítanak teljesen felesleges az élethez. A sok hülye verselemzés, 4 alapműveleten túlnyúló matematika és 1000 éve történt események bemagoltatása helyett profi szinten lehetne több nyelvet is oktatni.

De a magyar oktatás az jelenleg egy tudásgyár. Az összes iskola egy-egy tudás üzem. Holott az iskolának a legfőbb feladata az éppenhogy nem a tudásanyag átadása, meg a memoriter bemagoltatása lenne, hanem az hogy lelkileg egészséges gyermekeket neveljen a társadalomba. Ehez képest meg a magyar oktatás épp az ellenkezőjét hajtja ennek végre. A gyermeki lelkek megtörése a funkciója. A lelkekbe plántálása annak, hogy a tanárnak mindig igaza van. Hogy aztán amikor majd jön a rendőr, és keresi az egészségügyi dobozt, akkor a magyar ember már jó Kádárista polgár módjára a kalapját a kezében gyűrögetve lesüsse a szemét. És ne merjen a biztos úr szemébe nézni, tudja jól, hogy hol a helye. Erre tanít a magyar oktatás. Ezt veri belénk a tanár az iskolapadban, és ez az elsőszámú funkciója az oktatásnak Magyarországon. A lelki intakt működés megtörése. Mert egy lelkileg intakt és egészséges pszichével rendelkező embert nem lehet olyan módon irányítani, nem lehet olyan módon használni, manipulálni. Nem lehet olyan módon egyik embert a másik ellen uszítani, és nem lehet olyan módon elnyomni, mint ahogyan azt a rendszerek teszik. Mint ahogyan azt a Kádár rendszer is tette. És mint ahogyan az ma is elvárás az emberi tömeggel szemben. Tehát a nagy probléma az nem az, hogy nem tanítja meg a gyereket az oktatásunk, a nagy probléma az az, hogy lélekben megtöri a gyereket az oktatásunk. Talán már azzal beljebb lennénk, ha semmit nem tanulna az iskolában, csak nem törnék meg a lelkét.

2019. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!