Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat hivatkozás...

Szakdolgozat hivatkozás kell-e ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kell-e hivatkozást feltüntetnem abban az esetben, ha egy cég létrehozásának évét és a szoftvereinek megjelenésének éveit és neveit listázom? A dátumok és szoftverek nagy részét tudom fejből, mivel a Windows operációs rendszereiről írok.

2019. nov. 7. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy kell hivatkozás. A hivatkozás egyrészt növeli az adatok hitelességét, másrészt segíti az olvasót abban, hogy tovább olvasson, ha mélyebben érdekli a téma. A tanár pedig látja, hogy miből dolgoztál. Minden egyes adatot le kell hivatkozni később a munkahelyen is.
2019. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem is használtam konkrét forrást hozzá, ha egy adatban nem volt biztos azt lecsekkoltam Wikipédián, arra meg nem hivatkozhatunk. Próbáljak keresni egy olyan forrást, amelyben megvan minden olyan adat, amit magamtól írtam és hivatkozzak arra?
2019. nov. 7. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan.(Mármint keress normális forrást hozzá.)
2019. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Igen, ha egy adatnak nem tudod a forrását, de mondjuk emlékezel rá valahonnan, hogy például a Commodore 64 1983-ban lett az év gépe – akkor is vedd a fáradságot, és guglizz ki hozzá egy forrást. Én is ezt teszem a munkahelyemen minden egyes számmal. Nincs adat forrás nélkül.
2019. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Internetről letöltött szakdolgozatnál láttam már, hogy valaki wikipédiáról hivatkozott.
2019. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Forrást minden esetben fel kell tüntetni. Ha magadtól írtad, azt is egyszer valahol olvastad/hallottad. Amennyiben nem saját gondolatot írsz le, akkor mindenképp meg kell jelölni forrást, nehogy ebből később baj legyen. Ez kimondottan igaz az ilyen jellegű számadatokra, mert az még véletlenül sem lehet saját gondolat :D
2019. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!