Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez plágiumnak számít, vagy...

Ez plágiumnak számít, vagy csak pontokat vonhatnak le?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomban vannak szó szerinti idézetek.

Azokat persze idézőjelbe tettem, megjelöltem a forrást: szerzőket, művek címeit, kiadót, évszámot.


DE van, ahol konkrét oldalszámot nem írtam.

Ez mekkora hiba? Most vettem észre, már leadás után, hogy van, ahol az oldalszámokat nem írtam be.



2019. ápr. 20. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egész bekezdéseket idézgettél meg egyszerre, hanem mondjuk 1, max 2 mondatokat, akkor nem lesz gond velük.

Szerintem csak pontot vonnak le az miatt ha nem írtál oldalszámot.

De már utólag tenni úgysem tudsz tenni semmit, csak reménykedni.

2019. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De nyugi, szerintem nem ezen fog múlni, hogy megbuksz-e vagy sem.
2019. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó, akkor vissza küldik javításra. Ha jó akkor pontot sem vonnak le.
2019. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Plágiumnak csak az számít, ha saját szövegként prezentálod másvalaki szövegét. Amit idézőjelbe tettél, azzal tehát ebből a szempontból semmiképp nem lehet gond. Az oldalszám meg nem jelölése bocsánatos bűn. Lehet, hogy a bírálók megjegyzik majd a bírálatukban ezt a hiányosságot, de ezért legfeljebb minimális lepontozás jár.
2019. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ!


Ami nem saját gondolat, azt vagy idézőjelbe tettem (szó szerinti idézés esetén), vagy más formában utaltam rá: XY tanulmányából tudhatjuk, Z azon a véleményen van hogy...stb.


Tehát elkülöníthető, hogy mi a saját gondolatom és melyik nem az.


A netes hivatkozásoknál még az utolsó letöltési dátumot is megadtam, mivel az online tartalom nagyon gyorsan változik...


Csak nem akarom, hogy a hivatkozási hibákért túl sok pontot veszítsek.

2019. ápr. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!