Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál hivatkozást...

Szakdolgozatnál hivatkozást hogy érdemes megcsinálni ha több link van egy adott cikkből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát kérdésem az lenne, hogy ha egy "összesített" cikkből több vagy sok link van, akkor a hivatkozást arra a cikkre kell megcsinálnom, amelyikből én kiolvastam az infot pl.


pubmedes cikk:

A eredménye 89% [23] , míg B eredménye 22% volt [24]


VAGY

elég ha annak a cikknek a linkjét, szerzőjét és címét teszem be aki ezeket az információkat összegezte ?


Tehát kérdésem az, hogy minden kis apróságot ilyenkor le kell hivatkozni vagy elég a "nagy" összefoglalását az infoknak?

Azért nem tiszta, mert ha csak a kis infokat hivatkozom le, akkor elvileg nem plágium, hogy azt meg nem hivatkozom le aki összefoglalta őket?

Vagy ez ilyenkor hogy működik?


Előre is köszönöm.



2019. febr. 2. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a kicsiket csináltam és teljesen jó volt, elvégre abban van részketesen leírva az adott eredményhez vezető út, míg a review-kban sok minden más is van, és ott csak az eredmény van, az hogy miért ez az eredmény, mi bizonyítja ezt, nem vagy csak felületesen
2019. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szakterület és a konkrét cikkek ismerete nélkül erről nehéz általánosat mondani.

Pontosan az ilyen kérdések megválaszolására van a témavezetőd.

2019. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!