Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne elvégezni a...

Hinimini kérdése:

Érdemes lenne elvégezni a Debreceni egyetem “Szociális Munkás” alap szakát ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Volt 2009-ben egy agyvérzésem (stroke) akkor még 7-éves voltam sajnos a fél, oldalam bénult ma már helyre jött aránylag, szóval menni tudok kicsit húzom a jobb lábam, a jobb kezemet csak segítséggel, tudom használni de jól el boldogulok így is.

Jelenleg 11.osztályos közép iskola tanulója vagyok, úgy meg van beszélve az igazgatóval, hogy csak a kötelező vizsga időszakon kell, jelen lennem azaz itthol tanulok.

Minden féleképpen menni szeretnék érettségi után tovább tanulni mert ilyen betegséggel, nehézkesen fogok tudni majd munkát találni.

Szóval kérem szépen a segítségeteket a szociális munka, illetve a pedagógia-szak ami vonz, de a szociális munkához csak egy B1-szintű nyelvvizsga szükséges? Ezt nem tudom konkrétan.

Írjátok le, hogy milyen ez a képzés?

Arra is kíváncsi lennék, hogy a Debreceni egyetem rektorja meg engedné-e, hogy csak a vizsga időszakkor tudok ott lenni. Illetve indul a szak államilag támogatottban?


2019. nov. 9. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szociális munkásként hogy akarsz majd dolgozni? Mozogni, menni kell vele. Nem lenne jobb egy számvitel, pénzügy, programozás, könyvelés, fordítás, valami olyan, amit gép előtt tudsz csinálni?
2019. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra épül, hogy mi az a szak ami nekem való.

És a fent felsorolt szak-okhoz milyen nyelvvizsga kell?

2019. nov. 9. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Minimum egy B2-es nyelvvizsga kell minden diplomához, néhány szakon ennél több. Azt viszont nem tudod megoldani egy szociális munka szaknál, hogy csak a vizsgákra járj be. Az egyetemi szakoknál vannak szemináriumok, ahol csak három hiányzás megengedett. A szocmunka ráadásul pont olyan szak, ahol a tanterv szerves részét képezik az önismeretet, és kommunikációs készséget fejlesztő órák, ahol fontos ott lenni. A kötelezően előírt több száz órányi terepen elvégzendő szakmai gyakorlatról már nem is beszélve. Keress inkább valami ülősebb szakot, mert itt a végzés után sem lesz jó neked benne dolgozni.
2019. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!