Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egy második GTK-s...

Megéri egy második GTK-s alapszakot elvégezni?

Figyelt kérdés

Fél év múlva végzek gazdálkodási és menedzsment alapszakon. Azért jöttem ide, mert nem gazdasági szakközépből jöttem, nem tudtam, mit fogok itt tanulni, csak érdekelt az egész. A nyílt napon azt mondták, akkor a GM lesz a legjobb választás, mert az mindenből ad egy kicsit. Nem bántam meg, hogy ide jöttem, nagyon élveztem. De most, hogy mesterszakot kell választanom, elbizonytalanodtam. A csoporttársaim nagy része Vezetés és szervezésre vagy Vállalkozásfejlesztésre megy, valamint páran a pénzügy/számvitel/marketing hármasból választanak valamit. Engem viszont egyik terület sem érdekel annyira, hogy ezzel foglalkozzak, az üzleti tárgyak egyáltalán nem kötöttek le. De az elméletibb, alapozó tárgyaink (mikro, makro) sokkal jobban érdekeltek. Tudom, van lehetőség elvileg közgazdasági elemző mesterszakra jelentkezni ezzel az alapdiplomával is, de nem tudom, hogy van-e értelme, mert tényleg csak ez a két ilyen jellegű tárgyam volt, gyanítom, hogy egy mesterszakhoz ez kevés lenne. Vagy hagyjak ki egy évet, és készüljek fel magánúton ezekből? Azon gondolkodom jelenleg, hogy az alkalmazott közgazdaságtan alapszakra jelentkezek majd, csak azt se tudom, hogy annak van-e értelme, hogy két közgazdász alapdiplomám legyen. Ti mit tennétek a helyemben?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 23. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Én azt hallom mindenhonnan, hogy gazdasági szakos diplománál már a mester szint az alap, mert az alapképzést boldog-boldogtalan megcsinálja. Én inkább kihagynék ahogy írtad, és mennék mesterre. Addig lesz időd puhatolózni, melyik-mire jó.
2019. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem kifejezetten üzleti az érdeklődésed, de nem gondolod annyira erősnek a klasszikus közgazdaságtani alapjaidat akkor a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakot nézd meg.
2019. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

AK-t szerintem ne kezdd el, a közgáz elemző viszont jó ötlet, de lehet fel kell venni előtte pár tárgyat, hogy el tudd kezdeni a mestert. Sztem kérdezd meg a közgáz elemzős TO-s nénit, hogy mit kell ahhoz még elvégezned, hogy gazdmenről felvegyenek.


Corvinus? Am én is most végzek gm-en és én sem ájultam el a képzéstől :D Egy 2 éves vezszerv bullshitet biztos nem bírnék már ki

2019. aug. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Én ajánlanán az MBA képzést, viszont hogy irtad nem érdekelnek az üzleti tantárgyak akkor igy ez sem opció számodra. Viszont ezzel nagy multi cégeknél rententően sokat keresnél ( tapasztalat)
2019. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!