Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Szerintetek melyiket érdemesebb választani: BME-n a közlekedésmérnöki szakot, vagy a győri Széchenyi István egyetem szintúgy közlekedésmérnöki szakát?

Érdekelne a véleményetek ezekről az iskolákról, esetleg a többiiskolák ugyan ezen szakáról. Melyiket célszerűbb, a duális képzésen (Győr) valóban sokat tanulhat az ember? Továbbá milyen nehéz bent maradni? Gondolom, hogy nehéz csak ez az " azért elvégezhető" kategóriába tartozik? Megvallom őszintén az én szívem Budapestre húzna, de győr meg hozzám közelebb lenne, szóval képlékeny ez az egész.

nov. 14. 22:01  Privát üzenet  

A válaszok
Bp-én azért jobb a közlek, mert ott nincs külön járműmérnök szak, hanem közlekből ágazik ki. Amúgy maga a közlek szak kevésbé jó. Nekem vannak ismerőseim akik mscre már gépészre mentek úgy, hogy egy csomó kreditet pótoltak hozzá. Amúgy talán Győr az a város, ahol iparilag is kitűnő lehetőségek vannak, nem olyan mint egyébként a vidék.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont nov. 15. 06:10 Privát üzenet
Közlekmérnök szak egyik büfészak a mérnökök közül, forgalomtechnikába az infrás építőmérnököket preferálják, az autógyárakba pedig a gépész vagy a járműmérnököt végzetteket.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont nov. 18. 12:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem. Engem inkább a közlekedésmérnöki vagy jármérnöki kar érdekelne. A matekkal nincsen gondom, de a fizika nem tartozik a kedvenceim közé. Megtanulom, ha kell (márpedig fog kelleni biztos), csak most még nem annyira kedvelem. Ezzel oda akartam kilyukadni, hogy itt a felvételi tájékoztatón olvastam, hogy matek, informatika, fizika, biosz, meg szt hiszem kémia kell, mint kiemelt tantárgy. Ezekből a karokon (ha lehet rangsorolni) melyik az amelyik szinte a legfontosabb, mire számítsak? Én eddig úgy gondolom hogy a matek de azért inkább rákérdeznék.

# 3/5Időpont nov. 18. 18:07 Privát üzenet
Ha járműmérnök lesz végül akkor ez az a szak amivel Győrben sem jársz rosszabbul mint Bp-en. Első 1-2-3 félév minden mérnök karon rázós akkor szeretik megszanálni a népet. Utána már jobb. De ha készülsz, bejársz és olyan tárgyakból amire sokminden épül azokból veszel egy-egy magán órát zh illetve vizsga előtt akkor azért nem lehetetlen küldetés. Én gyenge alapokkal mentem mérnökire mert középsulit lezártam, de itt készültem, matek mechákból meg hasonlokból vettem egy-egy zh felkészítő órát és elvégeztem. Elején gyenge kettes voltam utána 4-es és 5-ös között valahol. Bele lehet jönni.

# 4/5Időpont nov. 18. 18:27 Privát üzenet
*középsulit lexartam, autokorrektolt

# 5/5Időpont nov. 18. 18:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Győri Széchenyi István Egyetemen lehet pszichológiát tanulni?
A győri egyetem közlekedésmérnöki szakja érdekel, hogy mennyit ér a másik két egyetem képzésével szemben?
A Széchényi István Egyetemen ellenőrzik, hogy használom-e a Neptun Powerup-ot?
Ha ugyanarra a szakra szeretnék átjelentkezni 1 év után a Széchenyiről BME-re, akkor a tanulmányi átlagot fogják nézni vagy az aktuális ponthatárt?
Széchényi István Egyetem vagy Pannon Egyetem informatikus képzése a jobb? És mennyivel vagy miért?
Pannon Egyetem programtervező informatikát vagy Széchenyi István Egyetem mérnökinformatikát javasolnátok? És miért?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!