Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez jogos volt?

Szerintetek ez jogos volt?

Figyelt kérdés

Biosz volt,és beszéltem a padtársammal aztán jön a tanár,hogy szaktanárit kapok....

Ez jogos?

Szóbelin ez mennyire számít?

Nem fogják megkérdezni, hogy miért kaptam?



#Biológia-szaktanári-jogos-?
2019. nov. 21. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem érdekelnek az integetések meg a tanárok idióta "nevelési" módszerei, ami mögé nem tesznek logikát. Én sem voltam egy jó gyerek, mégis színötösre érettségiztem. Egyeseknek csípte a szemét, ha észérveket és logikus szabályokat vártam. Érettségi szempontból ez nem fog befolyásolni, ha a szóbelit erre értetted.
2019. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én központi szöbeli viszgát értettem.

Jövőre megyek 9. Be

2019. nov. 21. 14:46
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
A szaktanári jogos volt. Dumáltál és ezzel zavartad az órát. Szóbelin nem hiszem hogy probléma lesz belőle.
2019. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. nov. 21. 17:37
 5/13 anonim ***** válasza:

“Jogos?” A jogokkal bezzeg minden kisdiák tud jönni, de a saját kötelezettségeiket betartani, az már nem megy. Jelen esetben az, hogy ha már csendben nem vagy (ez még nem bűn, a gyerek az gyerek, hibázik), akkor tisztességgel tűrd a JOGOS büntetést. Nem pedig elkezded verni a tamtamot, hogy “jogos”-e, amit a tanár merészelt csinálni. Nem vagyok sokkal öregebb nálad, de nálunk ha valaki ezzel a szóval kezdett dobálózni, rögtön helyre lett téve, hogy talán előbb a saját kötelezettségei felől kéne annyira érdeklődnie, mint a tanár jogairól.

Na jól van, ennyit a hegyi beszédről, bocs, de kikívánkozott már belőlem.

Ami a beírást illeti, vannak olyan iskolák, ahol elkérik az ellenőrzőt, és bele is néznek. De ha 1-2 beírásod van, az nem a világvége, a diákok sem szentek, és ez nem is katasztrófa. Persze ha 8 oldalnyi intő virít ott, az gáz.

2019. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy a problémás gyerekek miért nem kapnak semmit se?!

Én jó gyerek vagyok,az hogy beszélgettem, szerintem nem bűn,vannak nálam sokkal durvább srácok is

2019. nov. 22. 13:52
 7/13 A kérdező kommentje:

Milyen kötelezetségekről beszélesz...

Szerintem nem csináltam semmit csak mivel hátul ülök,nem vettem észre a tanárt ennyi!

Ne fújd fel kérlek ezt a témát!

2019. nov. 22. 14:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Neked az a kötelezettséged, hogy CSENDBEN maradsz az órán. Ha pedig ezt nem teszed meg (nem tudom, az eljutott-e, hogy leírtam azt is, hogy nem ez az, ami tragikus, majdnem minden diákkal megesik), akkor viseld el pofavágás és sértődés meg pláne a “jogok” hangoztatása nélkül a büntetést, amit kapsz érte. Ennyi a nagy titok. Az is átment ugye, hogy ettől nem leszel giga nagy hátrányban (pláne ha ezen kívül semmi beírásod nincs)? Vagy csak a sértődött gyereket játszod, amiért nem a csúnya, gonosz tanárt kezdtem el szidni, amiért megbüntetett a szabályok megszegéséért?

Fel meg te fújod. Elvégre te voltál képes ezért kiírni ide egy kérdést a tanárt burkoltan fikázva ahelyett, hogy elengednéd az egészet, levonnád a tanulságot (rossz voltam=bünti jár érte), és legközelebb egyszerűen normálisan viselkednél (ami nem hiszem, hogy nehezedre esik, ha tényleg rendes gyerek vagy). Az meg nem indok, hogy jajj, a többiek bezzeg nem kapnak beírást. Egyrészt ezt kötve hiszem, másrészt meg az élet igazságtalan, ezt jobb, ha megtanulod korán. Van, aki minden egyes szabályt megszeg, mégse kapják rajta soha. Meg van, aki egyetlen egyszer esik “bűnbe”, és akkor is lebukik. Ez szerencsétlen, de attól még jogos, hogy a te szavaiddal éljek. Meg még valami: te jó gyereknek tartod magad, egyetlen beírás miatt is félsz, hogy elrontja a jövődet. Ez nem igaz ugyan, de a fegyelmezés elérte valahol a célját - legközelebb valószínűleg meggondolod, rosszul viselkedj-e. Na most akinek egymillió intője, rovója stb-je van, annál ennek semmi hatása nincs, felesleges egy sokadikat is odabiggyeszteni, mert a gyerek letojja, a szülei is valószínűleg, a rossz magatartása miatt meg úgyse fog bekerülni vagy bennmaradni egy normális iskolában sokáig. A tanár, az igazgató csak magát fárasztja az ismételt intőkkel, szülő behívásával stb-vel.

2019. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Eljutott amit eddig írtál!

Csak tudod azért írtam ki ezt a kérdés mert nem akarok ilyen semmiség miatt nem bekerülni egy középiskolába.

Egyébként nem érdekelne mivel nem csináltam semmit se.

2019. nov. 22. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem igaz, mert csináltál, a szabályok rád is ugyanúgy vonatkoznak, órán nincs beszélgetés. De meg is kaptad érte, ami jár, és egyik sem olyan “súlyos”, hogy emiatt ne kerülj be valahova. Ha látják is azt a beírást, nem fognak miatta azonnal elzavarni, mert alig van olyan diák, aki ne kapott volna 8 év alatt legalább 1-2 db-ot. Nem vagyok tanár, de még a gimiben többször segítettem a felvételinél a tanároknak (persze nem a feleltetésben), saját szemmel láttam, hogy elkérték az ellenőrzőt, meg is nézték, de senkinél nem akadtak fent rajta, nem foglalkoztak vele komolyan.
2019. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!