Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumi jelentkezé...

Egyetemi kollégiumi jelentkezésnél milyen szempontokat vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén fogok felvételizni a felsőoktatásba, és már mindennel tisztában vagyok, csak ezzel nem.

Azt én is tudom hogy tanulmányi átlag illetve szociális helyzet megvizsgálásával döntik el, hogy jogosult vagyok-e a kollégiumra vagy sem. A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy ez a tanulmányi átlag mit takar? A gimnáziumban szerzett jegyeim vagy a vitt pontszámaim fogják nézni, ha beadom a kollégiumi jelentkezésem? Jelenleg azt tervezem, hogy két emelt szintű érettségit teszek, így növelve a pontszámaim és a valószínűségét, hogy bekerülhessek kollégiumba. Viszont ha a pontszámom nem befolyásolja azt, hogy bekerülök-e a kollégiumba, akkor inkább csak egy emelt érettségit tennék.


Egyébként a Semmelweis Pető András karára és a kollégiumába készülök, szóval ha esetleg specifikusan tudna valaki erről is mondani néhány dolgot, akkor ne tartsa magában:)


Előte is köszi a válaszokat!



2019. nov. 22. 19:58
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Én a DE kolis pontszámításról tudok nyilatkozni, de szerintem ez az általános. Szóval elsőéveseknél itt csak a szociális helyzet számít, azaz hogy van-e eltartott tesó, elvált szülő, halott szülő, egyedül nevelő szülő, illetve a távolság de ez elenyésző pontszám az anyagi helyzetre kapható pontokhoz képest. Nézik még az egy háztartásban élők egy főre eső jövedelmét is. Tanulmányi átlagot csak másodévtől tudnak nézni, mert onnantól van átlagod. Az érettségi meg a felvételi pontszám nem számít, csak az egyetemi átlag.
2019. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Férőhelyek 90%-át tanulmányi átlag alapján osztják ki. Elsősöknél felvételi pontszám, és elsősök fixen kapnak kolit. PE
2019. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van elsős kvóta a koliban, sok elsős kap helyet. Egyébként 60%ban a vitt pontszám számít elsőévben, 40%ban pedig a szociális helyzet (egy főre eső jövedelem, tartós betegségek, eltartottak, árvaság, lakhely távolsága stb). NKE.
2019. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!