Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmzs vendegalatas szak...

Turizmzs vendegalatas szak milyen?

Figyelt kérdés
A turizmus es vendeglatas szak erdekelne a legjobban, valaki tudna bovebben meselni rola? Leginkabb a METU erdekelne

2019. nov. 23. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Eleve a legkönnyebb gazdasági szak, a METU-s változat meg már az alibi papír kategória. Arra jó, hogy legyen valami papírod. Sokat ne várj tőle.
2019. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Szia. Ne hallgass az elsőre. Én a metun végeztem ezt a szakot. A metu híres arról hogy egy elég pénzéhes egyetem, ergo van szivatás rendesen. Ez már alapból kizárja azt hogy könnyű legyen.


Persze minden szubjektív. Ezen a szakon kell egy kis matematikai érzék és igen jó nyelvérzék. A gazdasági szakoknál a gazd matekot, statisztikát, számvitelt együtt tanulják a turizmusosok pénzügyesekkel, marketingosokkal humán erőforrásosokkal stb. Pont ezért nincs jelentős különbség ezek között a szakok között.


Amiért én óvva intenélek mégis ettől a szaktól az az iszonyatos túlképzés. Jelenleg csak a vendéglátás irányba éri meg elmozdulni mert ott van nagy hiány emberekből és jó fizetések. Ahhoz pedig még sok is egy egyetemi végzettség, kicsit fölösleges.

2019. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

“ Ne hallgass az elsőre. Én a metun végeztem ezt a szakot.”

Tehát eleve elfogult vagy. Az első viszont nem az.


“A metu híres arról hogy egy elég pénzéhes egyetem, ergo van szivatás rendesen. Ez már alapból kizárja azt hogy könnyű legyen.”


Van itt logikai hiba rendesen... a fizetős egyetemek épphogy könnyebbek, mert érdekük, hogy minél többen járjanak. A Metu is egy ilyen diplomagyár. Az állami egyetemek (Corvinus, BME stb.) ja nem is szаrják le teljesen, hogy hány hallgatójuk van, irtják rendesen a népet, mert a színvonal a legfőbb értékük.


Egy egyetem értékét azonban nem a percepcionált “szivatás” adja, hanem a tanárok és hallgatók színvonala. Talán azt nem kell külön bizonygatnom, hogy ha valaki megteheti (akár tanár, akár diák), akkor inkább a magasabb presztizsű intézményekre megy tanítani (például Corvinus, ELTE, BME, BGE stb.) vagy tanulni. Ezért magasabbak a pontszámok a Corvinuson, mint a Metun.

2019. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Jó nagy baromságot írt a második. #1 és #3 mondja jól a dolgokat. Mellesleg miféle matematikai érzékről beszél ez a 2-es válaszoló?! Legfeljebb gyógymatek az, ami van ezeken a képzéseken...
2019. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Sajnálom de a te logikád a téves. Egy fizetős egyetem úgy tud még több bevételt elérni ha folyamatosan buktat. Miért? Mert a pótvizsgadíj 8-10 ezer forint. Tantárgy újrafelvétel szintén ez a kategória. Ha mindenkit átengedne egyből akkor nem lehetne fejni a hallgatókat. Egyébként azalatt amég ott voltam folyamatosan szigorítottak szinte minden tárgyból. Az utánunk lévőknek már mindig sokkal nehezebb volt.


Integrálás, delivárás, 8 féle valószínűségszámítási módszer, analízis, kombinatorika. Mi ilyeneket vettünk. Lehet hogy valakinek ez sima ügy, de nem mindenkinek van annyi érzéke a matekhoz hogy ezeket kirázza a kisujjából.

2019. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Ezeket mindenki veszi, közgazdasági szakokon kötelező alapismeretek.
2019. nov. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Pontosan. Ergo nincs jelentős különbség köztük nehézségben
2019. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynincs!!! Más a tananyag, tankönyv, diák és tanár. Egy METU színvonalú helyen nem tudod ugyanazt a színvonalat hozni, mint egy BME-n. Senki nem akarta bántani a METU-t, de egy jelentősen gyengébb hely, mint egy Corvinus, ELTE vagy BME.
2019. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

66 % nagyon elfogult. Én se értek vele egyet, csak abban hogy óriási a túlképzés.

Nekem egyik rokonom ezt végezte el, na ő, az akinek nem lett volna való még ez sem. Nagyon rossz képességű. De elvégezte..., hogy hogy az egy másik sztori.

Jelenleg olyan állást csinál, amihez aligha kell egyetemi/főiskolai végzettség. Gyakorlatilag bolti eladó (külföldön).

A gazdasági szakok közül a könnyebbekre mind igaz, hogy nehezebb velük állást találni.

Ha lehet szerintem válassz mást.

2019. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Teljesen jogos volt az a felvetés, hogy pénzéhes a METU. Mind a két véleményben/támadásban volt realitás.. a penzehessegbol adódóan nyilván egyszerűbb a bejutás, így a sok elkeseredett “valamit kell kezdeni magammal” embernek (vegzosnek) kedvezőbbek a lehetőségek, illetve a képzések ára az állami egyetemekhez képest sem túl magasak(max 30-50eFt eltérés van) nyilván ha valaki elvégzi az 7 félévre lebontva már igen magas összeg, de aki oda megy vállalja. Ugyanakkor az első féléves tárgyakkal már igen magas a szorasi ráta(a felvételt nyertek 40%-a biztosan nem jut el a 3. Targyfelvetelig. ( es nagyon sokan(!) többször veszik fel a tárgyakat, többször veszik fel a vizsgákat aminek természetes meg több pénz az eredménye( potvizsa 9-16eFt ). Új emberek/felvételizők ugyebár mindig akadnak, ha csak 1evre is de akadnak. Mindig vannak olyanok is akik nem adják fel, lehet hogy 4x kell felvenni egy adott tárgyat/(inkább) tárgyakat , de akkor is maradni fognak, mert be akarjak fejezni.

Azért nem olyan nehéz meglátni benne a logikát.. 😀

Egyszerűsítve:

Rövid távon a felvétel a cél mindenképpen=könnyű bekerülni

Hosszú távon pedig a potvizsga stb.= nehezebb teljesíthetőség

Hozzáteszem vannak tárgyak amik jóval konnyebbek más egyetemekhez képest, de olyanok is amik nehezebbek.

A tanárokról meg annyit, hogy nagyobb előnyben részesítik azt az intézményt, ahol nagyobb a pénzmozgás és magasabb a fizetés.

2019. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!