Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek oltári nagy...

Szerintetek oltári nagy butaság lenne most otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 21 évesen kezdtem az egyetemet, mert előtte inkább a munka világát választottam és a pénz keresést, de nem olyan területen mint ahol most tanulok illetve dolgozok.


Egy 3,5 éves gazdaságinformatikus szakról lenne szó, 2 éve teljes munkaidőben dolgozok mellette, mint szofterverfejlesztő. Most tartok ott, hogy tele van a hócipőm az egésszel, egy félévet csúszok és tavasszal végeznék de egyszerűen elfogyott az erőm.

Most kellene leadni a szakdolgozatom első részét, van mellette még 4-5 tárgyam. Beadandók, zárthelyik meg minden. Jővő tavasszal is 4-5 tárgy, de azok már gazdaságiak + 1 elmaradt matekos tárgy. Utálom az egészet, és őszintén abszolút nem motivál mert látom hogy enélkül is eltudok boldogulni. 2 év után, most váltottam munkahelyet, megbecsülik a tudásom megfelelő fizetéssel és egyéb jutattásokkal. Az a baj hogy a munkaidőn túl van egy komoly párkapcsolatom, és a szakterületemen is fejlődni akarok, így inkább azt tolom mint az egyetemi szarságokat meg az órákra járást.

Szerintetek embereljem meg magam, és kínlodjam végig ha már elkezdtem, vagy hagyjam ott az egészet?



2019. nov. 23. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek oltári nagy butaság lenne most otthagyni az egyetemet?"


Szerintem most már igen.


Már csak ezt a kis időt kéne kibírnod és nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő és mikor lesz szükséged a diplomádra, amibe már oltári sokat belefektettél.


Ha még az elején lennél, akkor nem lenne nagy veszteség, de így már elveszne az eddigi munkád, szóval most már tarts ki szerintem, hajrá! :)

2019. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A szoftverfejlesztőknél a végzettség csak az első munkahelyen számít. Utána csak a referencia.

2. Az 1. pont a versenyszférára igaz, a közszférára nem. Esetleg akarhatsz még odamenni.

3. Ki tudja nem keveredsz el más helyre, ahol előléptetést kötnek ehhez.

4. Ha a szakdolgozat következik, akkor maximum 1 év van vissza. Te tényleg ki akarsz dobni 2,5 év munkáját?

FOLYTASD.

2019. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak végső esetben (életveszély, elháríthatatlan akadály) szabad otthagyni bármit, ne is hergeld magad, hogy kínlódás meg egyéb. Tudomásul kell venni, hogy minden sikernek az alapja a seggelés, a kitartás. Az egyetemi diploma nem a szakmai felkészültséget igazolja, hanem a monotonitást tűrő képességet, a kudarcélmény pozitív feldolgozásának képességét és hasonlókat.
2019. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

IGEN embereld meg magad!!!


(1) Azt írod, most még van párkapcsolatod. Hát nem sokáig lesz... kinek kell egy olyan pasi, aki még az egyik legkönnyebb egyetemi szakot se tudja elvégezni? Ha eleve valami szakmád lenne, az más, mert egy jó szakma az is tisztességes végzettség – de egy befejezetlen egyetem? Csődhalmaz. Bocs ha durva vagyok, de próbáld meg női szemmel átgondolni ezt.


(2) Azt írod, van jó munkahelyed és megbecsülnek. Aha. Most még. Nem sokáig lesz ez így papír nélkül. Jobb helyekre eleve be se hívnak, ha nincs egy BSc-d.


(3) A gyerekeidnek mit fogsz majd mondani? Elmondom: “apa ne fejezte be az egyetemet, mert hülye volt”. Így lesznek majd büszkék rád a gyerekeid?


Bocs ez kicsit drasztikus volt, de ideje felébredni. Fejezd be amit elkezdtél!!

2019. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
nagyon közel vagy a végéhez, ne hagyd abba! már csak rövid ideig kell kibírni!
2019. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is butaság lenne. Addig oké, hogy átalában a szakmai tudás számít és a papír nem, de ez nem általános igazság. Senki nem lát a jövőbe, simán keveredhetsz olyan pozícióba, ahol kelleni fog a diploma. Plusz egy állásinterjún erre simán rákérdezhetnek, hogy miért hagytad abba (főleg "pár lépésnyire" a céltól), nem akkora pozitívum a kitartás hiánya.
2019. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Passzív félév is átgondolandó, ha be szeretnéd azért fejezni, de jól jönne kicsi kihagyás. Bár utána nehéz lenne vissza állni.
2019. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben vagyok, a munkahelyet, szakot leszámítva.


De az év, képzési idő minden stimmel.


Én úgy érzem kiégtem és fontolom én is az "otthagyást".

Szerintem ha ilyen dolgok fogalmazódnak meg első félévben MÁR benned, akkor érdemes mélyebbre ásnod, hogy kell e az a 3,5 év.

2019. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ja bocs, rosszul értelmeztem. (már nekem este van)


Szerintem passziváltass és csináld meg persze.

2019. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nehogy abbahagyd!! Kitartás, egy klassz kis téma és túl vagy rajta! Hajrá! Minden jót :)
2019. nov. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!