Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes otthagyni...

Szerintetek érdemes otthagyni az egyetemet ennyire közel a végéhez vagy már mindenképp fejezzem be?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartok, hogy minden tárgyat teljesítettem, a nyelvvizsgám is sikerült, viszont a szakdolgozatot nem tudom befejezni ebből a témából. Ahhoz, hogy időben végezzek, kb 2 hét múlva már le kellene adnom, viszont magam nem tudom megcsinálni, a konzulensem nem foglalkozik velem és az ismerőseim sem tudnak segíteni. Tehát egy másik témából kellene szakdolgozatot kezdenem másik konzulensnél, amit leghamarabb jövő év májusban tudnék beadni bírálatra, tehát akkor végeznék (fél év csúszást jelentene gyakorlatilag). A baj az, hogy a szüleim nagyon nem akarják, hogy csússzak, hiába mondom nekik, hogy képtelen vagyok megcsinálni ebből a témából a szakdolgozatot. A nagyobb baj pedig az, hogy mivel minden tárgyam meg lesz ennek a félévnek a végére, automatikusan megkapom az abszolutóriumot és megszűnik a hallgatói jogviszonyom, diákigazolványom, a kollégiumból is ki kell költöznöm. Viszont ha másik szakdolgozatot kezdek, akkor elég sokat benn kellene lennem az egyetemen, mivel mérnöki szakra járok és elég sok mérést kell elvégezni egy-egy szakdolgozathoz (feltétel), akár több hétbe vagy hónapba is kerülhet. A koliból ki kell költöznöm, albérletre nincs megtakarított pénzem, az egyetem pedig meglehetősen távol van a lakóhelyemtől. Mit tegyek szerintetek?
2018. nov. 10. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Az biztos, hogy nem dobhatsz a semmibe ennyi befektetett munkát. Tehát mindenképpen elvégezném. Nem tudsz a tanulmányin felvilágosítást kérni? Például halasztással élni?Talán a szakdolgozatra is elég egy kettes érdemjegy - csak meglegyen!
2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt még egy kettesre sem tudom megírni.
2018. nov. 10. 13:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2015 óta kezdted az egyetemet, akkor egy akkori törvénymódosítás miatt elvileg nem tudsz abszolválni szakdolgozat nélkül, ha a szakdolgozatnak van kreditértéke. Legalábbis nálunk így volt.
2018. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A konzulens szerint a tárgyra a jegyet az alapján kapom, hogy jártam-e rendszeresen konzultálni, foglalkoztam-e a témával stb stb. De ettől függetlenül a szakdolgozatot még nem biztos, hogy meg tudom csinálni.
2018. nov. 10. 13:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Na de azért ebben az esetben csak meg lehet kérni a konzulenst, hogy tagadja meg a jegyet. Elég fafejnek kell lennie, hogy csak azért is megadja.


Alternatívaként nem tudsz passzolni egy tárgyat, amiből van tavasszal (legalább vizsgakurzus)?

2018. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azzal sem járok jobban, ha megtagadja a jegyet most, mivel nálunk 20 kredites az a tárgy, aztán kreditenként 6500 forinttal felszámolnák a képzés végén.
2018. nov. 10. 13:32
 7/14 anonim válasza:

Fejezd be, nehogy egy ilyen hülyeségen múljon.


Vagy nem adod le most, hanem kövi félévben, nálunk is csináltak ilyet... Elmész dolgozni, nem tragédia. A fogyi szüleidet meg szard le, az enyémek is ilyenek, de egyetemet még nem láttak, azt hiszik általános, "mekkora szégyent hozol most reájuk". Kérelmezed, hogy másik konzulensed legyen...


Nálam az a helyzet, hogy egy táryg miatt csúszok egy évet, én is elgondolkoztam, hogy otthagyjam, jobb is lett volna, de a te esetedben NE.

2018. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

20*6500 az még mindig sokkal olcsóbb, mint szobát bérelni, magadat fenntartani stb.

Amúgy jókor jössz rá, 2 héttel a leadás előtt, hogy nem boldogulsz vele:(

De most már ez van fél év csúszás szinte szóra sem érdemes, nyilván nem érdemes hagyni a diplomát bennragadni.

2018. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy valahogy azért összeszenvedem vagy valaki tud benne segíteni...de akit kérdeztem, senki nem tudott, a konzulens meg nem is reagál az üzenetekre.
2018. nov. 10. 14:12
 10/14 Vodafonelive ***** válasza:
Az még mindig nem derült ki, hogy miről szeretnél írni. Nem 1 gépészmérnök végzettségű van itt az oldalon aki valamit biztos tudna mondani a témáddal kapcsolatban. Én is az vagyok csak éppen épületgépész szakirányos, Te meg feltételezhetően gyártásos, géptervező, karbantartó stb. lehetsz.
2018. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!