Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik felsőoktatási intézmény...

Melyik felsőoktatási intézmények színvonala a legalacsonyabb szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek, a saját esetleg egy közeli ismerősötök tapasztalata alapján, melyik hazai főiskola vagy egyetem színvonala a legalacsonyabb? Gondolok itt az oktatók felkészültségére, a hallgatók összetételére, az ügyintézésre, a számonkérésre, az elhelyezkedési esélyekre, a diploma értékére stb... Szerintetek melyik a top három?
2019. nov. 25. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebb összegyűjteni a jókat. Mondom ezt úgy, hogy 3 helyre jártam, és egyiktől se ájultam el.
2019. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyszer én is kiírtam ezt a kérdést és sokan azt írtàk, hogy Mo-n Bolognai rendszer van, így nehéz erre válaszolni. De szidtàk az ELTE-t, a Nyíregyhàzit és a Kàrolit.
2019. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyházi vagyok, így tudom, ahogy a többi idevalósi is, hogy ennek a fősulinak (már egyetem, de mindig a fősuliként fogunk rá hivatkozni) nincs színvonala. Nagyon szép új épületei vannak már, a DE egyes karai is megirigyelhetik, de az oktatás színvonala és a hallgatók összetétele nem jó. Mindig hallani ilyen-olyan storyt a tanárokról is, hogy csak szivatják a népet, meg hogy feldobják a dolgozatokat, és ami az asztalon marad, az 5-ös, a többi egyes...de az osztálytársaim közül se ment senki oda. A fősuli gyakorlójába jártam, és a kistanárok 99%-a butább volt, mint mi, nem tud tudom, hogy akarnak tanítani. És azt is hallani, hogy pl. állásoknál egy gazdasági diplomát se fogadnak el, ha a helyi fősulin csináltad. Nem hibába jön majdnem minden nyiregyi Debrecenbe tanulni, ha nem akar felmenni Pestre, és kell egy közeli egyetem.
2019. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
ELTE-t? :D Az ország legjobb egyeteme a SOTE mellett. :D
2019. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Még egy fontos dolog: szerintem nagyon nem mindegy az sem, hogy melyik egyetem melyik karáról van szó. Pl. mondhatják, hogy a Miskocli Egyetem ,,csak" a 11. rangsorban, meg úgy általában nem nagyon népszerű, de a műszaki kara a 2. legjobb, magasan veri az összes többi vidéki egyetem műszaki karát. A Debreceni Egyetem orvosi képzése kiváló, de a TTK és MK nem pont a legjobb kar. Most lehet itt dobálózni az egyetemek neveivel, de sok szak/kar csak a nagy egyetem népszerű neve mögé bújik. Több szempontot is figyelembe kellene venni.
2019. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Az egyik barátnőm is az ELTE-re járt, és szerinte is csak túl van hypolva, nem volt tőle hanyatt esve. Szerinte csak a régi nagy nevük mögé bújnak. Nem én mondtam.

A SOTE-t viszont tényleg nem értem, miért dicséri mindenki. Voltam ott is nyílt napon, az új épóletük szép, de a többi nagyon ronda. Debrecenben viszont folyamatosan újítják a dolgokat, mindig vannak új készülékek, és nagyon jól tanítanak.

2019. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Azért hype-olják, mert az egyetem nem a szép épületről szól, hanem a minél jobb tanári karról és a tudományos eredményekről. Például az ilyenekről (Krasznahorkay Attila történetesen a Debreceni Egyetem professzora):

[link]

2019. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%

Jók:

- Corvinus, BME, ELTE, SOTE, talán ide sorolnám az Óbudait, BGE-t és a Szent Istvánt is.

Nem jók:

- METU, ZSigmond Király, ÁVF, IBS, Gábor Dénes

Vidékieket annyira nem ismerem.

2019. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

a METU dinamikusan fejlődik és sok helyet ugrott a ranglistákon.


Kínai eximbank tőkealap van mögötte, hagyjuk már hogy "Nem jó"

2019. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: és milyen sztár tanárokat sikerült oda csábítani a kínai pénzből? Csak mert például Soros pénzéből a CEU tanári karának a nagy része Harvard PhD-s.
2019. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!