Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem abbahagyásáról kérdése...

Egyetem abbahagyásáról kérdések, visszafizetésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Megfordult a fejemben hogy ott hagyom az egyetemet. Nem muszáj vissza fizetni, le is lehet dolgozni, ez azt jelenti, hogy 6 (7, de az első ingyenes) félévet államilag támogatott formában tanultam, tehát annyi ideig kellene magyarországi munkaviszonyt fenntartanom 20 év alatt.


Egy félév 150 napnak számít, tehát 6x150=900, és 900:365 = 2 és fél év körül kéne dolgoznom.


A kérdésem az hogy ez idő alatt a megkeresett pénzem az államé lesz, vagy a fizetésemet megkapom, csak az a lényeg, hogy itthon dolgozzak?



2019. nov. 27. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A megkeresett fizetés a tiéd, a lényeg, hogy itthon bejelentett munkahelyed legyen.


Egyébként ha már ennyi félévet lehúztál, nem lenne egyszerűbb befejezni a szakot?

2019. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy van 1-2 tárgyam ami nem lett meg az évek során, és már most kéne végeznem, de szerintem most sem lesznek meg... viszont szeptemberi félévesek, tehát egy évet kéne csúsznom hogy újra próbáljam, és csak aztán államvizsgázhatok januárban. És úgy érzem ez ciki lenne, hogy én ennyit csúszok a többi csoporttársammal ellentétben... nem tudom gáz-e ennyit halasztani.
2019. nov. 28. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!