Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm anyukájának adtam...

Barátnőm anyukájának adtam kölcsön nem kis összeget, kb 2 havi fizut. Azt mondta amikor jobban fog keresni elkezdi visszaadni részletekben. Még tavasszal adtam kölcsön, és már 5 hónapja kb jól keres. szó sem esik a visszafizetésről. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 11:35
 1/8 anonim válasza:
83%
te pénzed te akarod visszakapni!! beszéplj vele és kérd meg hogfy kezdje el visszafizetni! minnél hamarabb ha meg szeretnéd látni a pénzedet! Hajra
2014. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Hü ez durva... Rokonnak kölcsönadni a legrosszabb. Talán szólj a barátnödnek, hogy kérdezzen rá az anyjára mikor tervezi törleszteni..
2014. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezz rá diplomatikusan. Ezért rossz családtagnak kölcsönadni, mert még neked kell finomkodnod, hogy megőrizd a jó kapcsolatot.. Egyébként az ember nem szokta elfelejteni, hogy tartozik, szóval szerintem sunnyogni próbál az anyuka, mert jó, ha nála van az a pénz, akkor is, ha nem az övé. Én megkérdezném, egyenesbe jött-e már, mert nagyobb kiadásom lesz, és abból szeretném finanszírozni. Ekkora összeget még hitelbe is felvehetne, ha annyira kellemetlen lenne számára tartozni..
2014. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Na tudjátok, ki finomkodna...
2014. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem megtennéd a barátnődért, ha pedig nem, akkor nem szereted őt igazán.
2014. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát ezért kell a mai világban a saját anyáddal is kölcsön szerződést írni.
2014. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy eddig Neked nem volt sürgős a pénz,de most olyan helyzetbe kerültél,hogy x összeget be kell fizetned ezért és ezért és,hogy adjon már vissza valamennyit abból,amit adtál. Így megsérteni sem fogod(ha nem akarod):)
2014. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Én hasonló szituációban voltam a (régi) legjobb barátnőmmel. Hónapokig nem adta meg a pénzem. Először finoman mondtam neki, hogy most már szükségem lenne a pénzre stb., de csak ígérgetett. Mikor már fél éve tartozott, keményebben léptem fel; de egy év után letettem a pénzemről. Azóta se beszéltünk.

Senki nem felejti el ha adóssága van (kivéve ha gyagyás, drogos, piás stb.), csak van néhány gyökér, aki leszarja. Ez elég nagy összeg, én simán összevesznék a nővel, ha nem akarja visszaadni.

Ja, és én már senkinek nem adok kölcsön, legyen az rokon vagy nem rokon. Mindig kitalálok valamit, hogy miért nem tudok kölcsön adni, Így mostanra már nem is kérnek tőlem.

2014. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!