Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha nem tetszik a...

Mit tegyek, ha nem tetszik a szak, amire jelentkeztem, utálom, és hogyan vegyem rá magam a tanulásra, hogy le is tudjak majd érettségizni? (Szakgimi)

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Hányadikos vagy? Mit tanulsz?
2019. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
10-edikes vagyok, titkárnőnek tanulok.
2019. nov. 27. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is utáltam(informatika szak), sőt gyűlöltem az egészet. A tanárokat, az iskolát, az osztályt, a szakot amit tanulok. Kb háromszor akartam ott hagyni(csak a sulit), és mindig az a marék ember húzott vissza akikkel jóban voltam. Két jó volt az egészben: A padtàrsam, aki szintén gyűlölte az egész szart, és az hogy az iskolàtól 5 percre laktam.

Annyira utáltam az egészet, hogy 12-ben már alig jártam be az órákra, bementem iskolába, de a padtàrsammal kiszöktünk órákra a sportcsarnokhoz, meg a boltba, stb. Sok ember csinált még hasonlókat. Nem tudom felsorolni, hogy mennyi szart csináltunk csak azért, mert utàltuk az egészet. Jó ezekre visszaemlkèzni, de nem vagyok büszke rá. Talán, ha szerettem volna magát a sulit, a szakot, meg egyebeket akkor nem viselkedtem volna én is úgy, mint azok akikkel megcsináltam ezeket. Nem volt jó hatással rám az a 4 év amit ott töltöttem. Már kiballagtam egy ideje, de még most is csengenek a fejemben olyan mondatok amiket ott kaptam, pedig mindennek ellenére jó eredménnyel érettségiztem és egyetemre készülök.

Nem is lehet összefoglalni, hogy egy ilyen környezet mit okoz az emberben. Nem éreztem, hogy telik az idő, azok a dolgok amiket szerettem azokat megutàltam, nem vártam a születésnapomat, a karácsonyt, pedig ezeket én imádom. Folyamatosan ideges voltam, alvászavarban szenvedtem, fogytam, rossz társaságba keveredtem, stb. És ki kell mondani azt, hogy nem érdemes folytatni, mert akkor könnyen elérheted azt amit én akkor àtèltem, azokat a dolgokat pedig senkinek nem kívánom. Válts, ha a szüleid megengedik.

2019. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!