Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a tanár nem akar tudomást...

Ha a tanár nem akar tudomást venni az osztalyon belüli erőszakról és kikozositesrol mit lehet tenni egy szülőnek?

Figyelt kérdés
A lányom 10. osztalyos és nem egy jó tanuló, viszont senkinek sem árt, visszahuzodo, kedves diak. Matekbol és magyarbol nincsenek jó jegyei. 3 osztalytarsa, akik hozza tennem szinten nem egy kimagasló kepesseguek a lanyomat piazkaljak, osszesugnak ha meglatjak, ha a lanyomnak kell felelni rohognek, mutogatnak neki. A magyar tanar ezt latja, de nem tesz semmit, még partner is ebben, mert adja a lovat a lanyok alá. A kislanyom már ott tart hogy nem mer bemenni magyar es matek órákra, mert fél a megalaztatasoktol. Attol felek hogy ez a viselkedés visszakoszon a tovabbi eleteben is, nem lesz onbizalma stb. Mit tegyek?

2019. nov. 30. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az iskolába hívd oda a matek, magyar és osztályfönököt, ha kell az igazgatót is. A lányod legyen elérhetö helyen. ELöször beszélj te velük, hogy látják ezt, majd hívjátok oda alányodat és ö is elmondhassa mit érez...
2019. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

És még nem kaptad el a kölyköket suli után? Miért nem?


A tanárral is beszélnék négyszemközt, hogy ha még egyszer meghallom a gyerekemtől, hogy nem védi meg, fegyelmit indítok ellene.


Azért vagy a szülője, hogy VÉDD. Ha nem teszed, az nem mások hibája, hanem a tiéd!

2019. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanabban a helyzetben voltam, mint a lányod, csak én általános iskolában és kitűnő tanulóként. Anno nekem a szüleim sem segítettek, mikor itthon sírtam az iskolában történtek miatt, amikor elmeséltem, hogy mit mondtak/csináltak az osztálytársaim, akkor elintézték annyival, hogy "ne foglalkozz velük", "engedd el a füled mellett". Ezt a mai napig sem tudtam megbocsátani nekik (már egyetemista vagyok), viszont megtanultam, hogy ilyen szituációban csak saját magára hagyatkozhat az ember, mert a tanárok is ugyanúgy sz#rnak a szemük láttára történő bántalmazásra és kétlem, hogy bármi változás történne, ha bemennél és beszélnél velük. Ha pedig visszajutna a bántalmazó diákokhoz, hogy xy anyukája/apukája bement beszélni a tanárral, akkor egyenesen pokollá tennék a lányod életét, mert egyből ő lenne a "tanár kiskedvence" és hasonlók. Szóval szerintem a legjobb, amit tehetsz az, ha a lányod mellett állsz lelkileg, támogatod a céljai elérésében, foglalkozol vele, segítesz neki megtalálni, hogy mi az, amiben tehetséges (legyen ez akár iskolán kívüli sport, művészet, zene vagy hasonlók), mert a sikerélmény magabiztosságot ad. Ha másképp nem megy, akkor egy pszichológus is segíthet neki legyőzni az önbizalomhiányt és megtanulni a módját az osztálytársaival való konfliktusok kezelésének. Egyedül akkor fog megoldódni ez a helyzet, ha ő maga tanul meg kiállni magáért, visszaszólni a piszkálásra, ezt nem oldhatja meg helyette sem egy szülő, sem a tanárok. Tudom, hogy nem egyszerű dolog, nekem sem sikerült anno, de remélem, hogy a lányod több segítséget kap majd ebben, mint én és neki összejön.
2019. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám elkapta a parkolóban azt aki szekált. Nem bántotta, de igencsak meggyőzően beszélhetett vele, mert többet rám se nézett.
2019. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!