Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van felsőfokúm, akkor...

Ha van felsőfokúm, akkor mehetek továbbtanulni, akármiből is van?

Figyelt kérdés
Szeretnék továbbtanulni, de csak középfokú érettségim van, kivéve egy emeltet, de az meg nem feltétel ott, ahova megyek. Mehetek úgy, hogy csak közepeket viszek? (Gazdaságinformatika)

2019. nov. 30. 18:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Felsőfokú = emelt szintű érettségi
2019. nov. 30. 18:21
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
A felvételi követelmények majd kb januárban fognak kijönni. Az intézmény fogja meghatározni, hogy miből kell emelt, valamit biztos ki fog jelölni, ha egyszer 1 emelt mindenképp kötelező. Ha nem ír elő konkrét emeltet az intézmény, akkor ez lehet, hogy elképzelhető, csak akkor nem fogod érte megkapni az 50 pluszpontot, és hátrányban leszel.
2019. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azt hol tudom megnézni, hogy tavaly az iskola előírt-e kötelező emeltet bizonyos tárgyból?
2019. nov. 30. 18:36
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Valamelyik felvételi tárgyadból legyen a kettő közül.

Ha gazdinfóra mész, akkor matek/infó/gazdasági meg nem tudom mi van még oda.

2019. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"valamelyik felvételi tárgyadból legyen"


Mert elvárás, vagy mert plusz pontot adnak rá?

Nyelvvizsgával és két középszintűvel sok pontom van, elegendő lett volna az elmúlt 5 évben oda, ahova menni akarok. A kérdés az, hogy _kötelező_ -e?

2019. nov. 30. 18:49
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Látom te is csak úgy egyetemre akarsz járni...

El se kezded, de már úgy állsz hozzá, hogy na kötelező-e vagy nem.

Fogalmam sincs, hogy mi kell a szakodra, egyeteme válogatja, de hogy több mint ajánlott legalább az egyik tárgyadat amivel felvételizel emeltből csinálni az biztos.

Ezerszer nehezebb lesz az egyetem, mint egy vacak emelt érettségi, ha az se megy akkor ne is erőltesd a szakot.

2019. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem látsz semmit, mivel nem ismerjük egymást. De véleményed van. Jogod van hozzá, hogy legyen. Ahogy nekem is.
2019. nov. 30. 19:04
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Egy emelt kötelező lesz, ez szinte biztos. És azok közül kell kiválasztani, amik adott egyetem adott szakán a követelményekben szerepel.

De egyébként igen, ha nem kötelező, de egyébként hasznos, akkor már nem is csinálod meg?! Mindenképp érdemes...

2019. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Erről nem egy adott egyetem dönt. Hanem közösen az adott szakot gondozók, különben a BME-n már rég kötelező lett volna a 2 emelt. Most 1 lesz kötelező (ezt Orbán döntötte el nem az egyetemek). Viszont AZ ADOTT SZAKRA VONATKOZÓ felvételi tárgyak bármelyikét választhatod.
2019. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kérdésemet ez az oldal ihlette a felvin, amely szerint BARMILYEN tárgy jó informatikai területre. Akkor ezt mire értették?


[link]

2019. nov. 30. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!