Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Negyedszerre egyetem? Nem...

Negyedszerre egyetem? Nem lenne gáz már?

Figyelt kérdés

Szerintem, meg a környezetem szerint is az, amit eddig leműveltem.


Eddig 3 szakot kipróbáltam és nem jött be. Mindig nagy reményekkel vágtam neki az egyetemnek, de mindig csalódtam. Most már úgy vagyok, hogy nem kapom meg, amit vártam, csak a dolgok ott kezdődnek, hogy azért előny, ha van diplomája valakinek. Sokszor sok munkahelyre beugró a papír, pl valami irodai melóhoz vagy ilyesmi.


Az meg tapasztalat, hogy szakma, diploma nélkül nem nagyon van esélye valakinek.

Sajnos nekem szakmám nincs, mert minden erőmmel az egyetemen voltam.


Ki mit gondol, esetleg tapasztalat?



2019. dec. 2. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

3-at én is megjártam, a harmadiknál kitartottam. Limpár Imre mondta egyik előadásában azt, hogy a párkapcsolatban megengedett, hogy ismerkedj, járj, szakíts, akár többször is, mielőtt elköteleződsz, de a pályaválasztás? Az menjen 18 évesen, azonnal, elsőre, szinte vakon, mert különben...! (mindezt persze ironikusan)


Ez a területe az életnek sem más, mint ismerkedés, csak az emberek vérkomolyan veszik. Minden az, amilyen súlyt adunk neki.


Keress egy épkézláb sulit, ami olyan papírt ad, amire szükséged van, és told végig! ;) Hogy volt előtte már 3, nem jelenti azt, hogy a következő nem lesz jó! Nőben/férfiban sem, nem? ;)

2019. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem a próbálkozás a gáz, hanem az, ha beletörődsz, hogy ott állsz a semmiben papír, tudás, akármilyen szaktudás, végzettség minden nélkül és nem is teszel azért, hogy ez megváltozzon. Nah, az gáz. Tanulni sosem az!!!
2019. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, dolgozol-e/dolgoztál-e már valaha, mert szerintem fontos lenne, hogy a saját lábadra állj minél hamarabb, hogy ne függj a szülőktől, hogy a szüleidtől függetlenedni tudjál, tehát ne legyél ilyen "zsákutcában", hogy mintha 'meg lenne kötve a kezed', merthogy amikor kell valami, amit meg akarsz venni, akkor mindig tőlük kell kérned, és rájuk vagy utalva, és ők tartanak el, és ha valami olyan dolgot akarsz, vagy annyiszor, akkor már egy idő után kellemetlen lesz, a szüleidnek, meg neked is kínos lesz kérni. Meg amúgy szal ha már ennyi évet elpazaroltál számodra végülis "jelentéktelen " szakokra; akkor szerintem most már inkább valami gyors tanfolyamot kellene elvégezned, olyan témában, ami közeláll hozzád.
2019. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
*szal köteleződj el valami mesterség mellett,és akkor azt a képzést azt csináld végig, tehát teljesen végig; tehát ne hagyd abba félúton.
2019. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
*Egyébként nem a "gázsággal" van baj, hanem, hogy "föl vagy tartva" az életedben, nem tudsz haladni; különköltözni, önállósodni, elkezdeni a saját életedet. Meg pl nemtom családot akarsz-e esetleg, hogy neked lennének már majd gyerekeid; arra is szerintem praktikus gyűjtögetni. De ha akarod, akkor simán barátokkal is össze lehet költözni, ha tudsz.
2019. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

"szerintem most már inkább valami gyors tanfolyamot kellene elvégezned, olyan témában, ami közeláll hozzád"


Miért? Lehet mennyi? kb. max. 25 éves? Nem ér rá elvégezni egy akármilyen szakot? Nem kell kapkodás után tovább kapkodni. Ha gödörben találod magad, hagyd abba az ásást. Tudod.


Azzal egyetértek, hogy dolgozzon, hátha könnyebben választ végül szakot vagy szakmát. De azzal nem értek egyet, hogy siessen valami kis tanfolyamocskát letudni.

2019. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

24 vagyok


Igen, dolgozta már. Éppen ezért mondom, hogyha nincs valami pluszod, akkor nem hívnak. Ezt meg nem akarom.


Most úgy voltam vele, hogy akkor dolgozom megint. Erre tegnap tudtam meg, hogy valaki szólt az érdekemben, náluk van az irodában a telefonszámom és semmi, nem szólnak vissza. És ez nem az első ilyen eset!


Most erre mit mondjak?

Két szék közé estem.

2019. dec. 2. 22:11
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért én nem hasonlítanám a párkapcsolatokhoz, eleve anélkül meg leget lenni, szakma nélkül éhen halsz...

Egy félévből nem lehet megítélni egy szakmát. Szerintem fejezz be egyet. De nehéz bármit is mondani, mert nem ismerlek.


Én ismertem egy srácot, aki elkezdte a mechát, majd 2× a villanyt, majd vmi gaudasági szakot. Nem is ez a baj, hanem hogy amikor együtt jártunk láttam, hogy xart az egészbe, feladta kb az első zh-knál. Amikor újra elkezdte, már nem beszéltünk, csak azt tudom, hogy megint nem ment neki. Azt gondolta, ez milyen jó pénz...de nem neki való volt...

2019. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

azt tanuld amit szeretsz csinálni. (jó persze nem árt ha fizetnek is érte... De ma már a mesterembereket jobban megfizetik mint a diplomásokat.)


Boldogulásod egyik feltétele ez lesz és nem a diploma!

2019. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Hú, de mély. Akkor írd meg kettővel feljebb a régésznek is, mennyi lesz a fizetése és milyen karrier lehetőségei vannak :DDDDDDDDDD


Emberek életét teszi tönkre ez az "azt csináld amit szeretsz", meg a "mindenre képes vagy, csak akarni kell", és hasonló jó tanácsok.

2019. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!