Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a gyógyszerész szakma/egye...

Mik a gyógyszerész szakma/egyetem hátul ütői?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy általában a hìres triumvirátus orvos-fogorvos-gyógyszerész a 3 doktori fokozattal rendelkező egészségügyi képzés közül a gyógyszerészetit húzzák le a legjobban?

Miért néz ki úgy, hogy a gyógyszerészetire csak azok mennek, akik lecsúsztak az orvosiról?

Miért kevésbé megbecsült a gyógyszerész a végzés után?

Miért hiszik sokan, hogy diplomás eladó?

Mi lehet a megoldás erre?



2019. dec. 6. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Amiket írsz, azok egyike sem igaz, szerintem aludj egyet vagy nem tudom, de nem kéne lehúzni őket. Eleve az első két szak majdnem ugyanaz mind3 szakon, annyi, hogy a gyógyszerészknek már akkor sokkal több laborjuk van, amit tőlük sokkal komolyabban is vesznek, míg az orvosoknak meg van anatómia boncgyakorlat is. Harmadévtől jobban elválik ez a 3 szak, de mindegyik a maga szakterületét tanulni nagyon mélyen és nagyon nehezen. A gyógyszerészeti talán lelkileg kicsit könnyebb, ha a betegekkel való kontaktusra gondolunk, de a tanulási lelki része mindkettőnek nehéz.

Akit érdekel az emberi test működése és embereket akar gyógyítani, de inkább gyógyszereket akar előállítani, és nem közvetlenül beteget vizsgálni, akkor ő megy pl. gyógyszerésznek. Vagy aki nagyon nagyon szereti a kémiát, de nem a szervetlen-petrol-műanyag részt, hanem a szervest, biokémiát, emberi dolgokat, és új gyógyszereket akar kifejleszteni, akkor ő is gyógyszerésznek megy. Dolgozhatnak ők menő gyógyszergyárba is, kutatás-fejlesztésben, és semmivel nem lesznek értéktelenebbek az orvosoknál.

Akárki akármit mond, de én kifejezetten szeretem, ha valódi gyógyszerészek vannak a patikákban is, mert ők valóban tudják a betegségek minden részleteit és a folyamatokat, tőlük jobb szeretek tanácsot kérni.

2019. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem így csak a laikusok gondolkoznak, akik az eü-ben dolgoznak/tanulnak, tudják, hogy a gyógyszerész nem holmi bolti eladó. Én orvosisként nagyon tisztelem a gyógyszerész hallgatókat, a büdös életben nem tudnék annyi kémiát megtanulni, mint ők. Farmak szigorlatomnál is sokat segítettek.

Szóval ne az legyen a mérvadó, amit azok mondanak, akik nem értenek hozzá. Ha például igaz lenne, amit ezek az emberek az orvosokról gondolnak, akkor aki mondjuk annak idején kettest kapott anat szigón, az nem is praktizálhatna, holott tudja jól minden medikus társam, hogy milyen vékony a határ 2-es és 5-ös között.

2019. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Annyit hozzátennék az előző válaszolókhoz, hogy sok dolog van, amit egy gyógyszereszhallagtónak meg kell tanulni, de gyógyszertárban dolgozva nem fogja hasznát venni.

Én egyebként elismerem a gyógyszerészek tudását, és azt, hogy milyen nehéz a kémia miatt, de szerintem már a képzés során különbséget kellene tenni azok között, akik patikában szeretnének dolgozni és azok között, akik a gyártásba akarnak bekapcsolódni, mert a két terület nem ugyanaz. Én ezért bevallom, nem is értem azokat, akik gyógyszertárakban helyezkednek el annyi tanulás után.

Nem eladók lesznek, mert kell tudni alternativát ajánlani meg érteni a vényt, ha esetleg az orvos hülyeséget ír, stb, de én akkor sem látom, hogy egy patikusnak miért van szüksége annyi tudásra, amennyit elsajátít az egyetemi évek alatt.


De cserébe legalább egy kezdő gyógyszerészt még gyógyszertárakban is jobban megfizetnek mint egy kezdő rezidenst és a munka is “kényelmes”.

2019. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet azzal aza állìtásoddal, hogy már a képzés alatr különbséget kéne tenni. Már csak azért sem mert hallgatóként az embernek fogalma sincsen arról, hogy mivel fog majd foglalkozni x év múlva. Arra ott vannak majd a posztgraduális képzések.
2019. dec. 15. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!