Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőévben gyógyszerészetin...

Elsőévben gyógyszerészetin hány tantárgy van?

Figyelt kérdés
Az előadásokra kötelező bemenni? Pénteken is vannak órák?Minden nap szoktatok tanulni vagy csak hétvégén?

2019. máj. 31. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tematika mindehol fent van. Ott látod a tárgyakat.
2019. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha már SZTE érdekel:

[link]


bár itt csak a jelenlegi (második féléves) órarendek vannak fent, lehet, hogy az előzőeket is vissza tudod keresni


Nem GYTK-s vagyok, hanem ÁOK-s, de nekünk az előadások többségére nem volt kötelező járnunk, maximum valami pluszhoz lehetett általuk hozzájutni, és változó, hogy volt-e óránk pénteken, de amúgy szoktak lenni igen, bár eddigi tapasztalataim alapján csak délelőtt, és általában max. előadások, amikre a többség nem jár be.

(mondjuk nekem pont volt már gyakorlat is egyszer)

2019. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak jó tanács ha el akarod végezni a gyógyszerészetit a hármas válaszoló által felvázolt irányvonalat nem erőltetném !!!
2019. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen irányvonalat? :D nem is írtam neki semmilyen tanácsot, csak tényként megállapítva leírtam annyi infót, hogy nálunk kevesen járnak be minden előadásra. Vagy te látsz még valamit a hozzászólásomban, amit én nem? :DD
2019. jún. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-s vagyok. Az előadásokra nem kötelező, de van ahol van katalógus még első félévben, viszont másodikban már nem tartanak. A gyakorlatokra kötelező bemenni. Pénteken első félévben még van óra, de második félévben már csak labor van hirdetve, szóval ha csütörtökre veszed fel a labort akkor nincs :D (én így csináltam). Első évben nem kell sokat tanulni, van pár tárgy amiből van heti zh, csak arra kell, illetve néha egy-egy nagyobb. Én az első évet úgy csináltam végig, hogy hétvégente szinte sose tanultam szorgalmiba, az volt nekem a pihenés :) De a másodév az már teljesen más, akkor nagyon sokat kell tanulni.
2019. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti karán nem ez a módi ! Csak folyamatos tanulással lehet bármit elérni !! ( Az első félévben a csoport megfeleződött! Már az is óriási eredmény ,hogy minden aláírásod meglegyen tudjál menni vizsgázni !!Biztos van olyan akinek ez nem jelent problémát !!!
2019. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra még kíváncsi vagyok, hogy azt hallottam, nagyon sok képletet kell tudni. De pontosan mennyit? Tényleg olyan sokat (vagy ez esetleg csak a későbbi években van)?
2019. jún. 3. 08:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szamolgattam, osszesen olyan 2000-2500 hatoanyagrol tanulunk, ebbol olyan 400-450nek kell tudni a kepltetet. Persze a maradeknak is tudni kell a szerkezettani besorolasat, hiszen abbol adodoan varhato a hatasa, illetve a tobbseg az ennek a 400nak a szerlezeti analogja. De ez csak harmadevtol felfele. Addig csak kemia es fizika minden fajtaja minden mennyisegben.

Ha valaszthatnek nem kezdenem elolrol.. Kutatokat nevelnek belolunk, sajnos nem gyogyszertari dolgozot, holott 90%-unk patikaban fog elhelyezkedni.

2019. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja es ha mar szegedet taggelted be, es hogy a kerdesre is valaszoljak, elsoben eleg hetvegente tanulni, ha neked nem lesz eleg, akkor elgondolkoznek, mert az elso ev nagyon konnyu, mar mar atveres.

Masodevtol napi szinten kell tanulni, 1-2 orat legalabb, aztan harmadev a massziv magolas eve, majd jon a varva vart "konnyebb negyedev", ami nem lenne rossz, ha olyan mentalitasu tanari garda oktatna mint az elozo evekben. En iden vagyok negyedeves es ezt erzem messzemenoen a legnehezebb evnek, napi 6-7 ora tanulassal is eppen csak egy halvany kettessel csusszan at az ember a pot pot pot zh-kon. Szomoru es egyben felhaborito. Vannak persze normalis oktatok is, akiknek halas vagyok. De rengeteg gyakorlazunk van, igy aki tanterv szerint halad es minden targyat felvehet, az mar mar beleszakadt iden a tanulasba. Vegre vizsgaidoszak van, amikor nem kell gyakorlatokra jarni mar, hanem eleg csak tanulni egesz nap.

Nem tudom mi lesz otodevben, de mar elore rettegek.

En tenyleg nem kezdenem el a helyedben, nagyon szigorodtak a kovetemlmenyek, ahhoz hogy bent maradj allami kepzesen, kell legalabb 3.00-s sulyozott atlag, illetve 36 kredit 2 felev alatt. Ha egy targy nem sikerul, akkor következő evben nem lesz meg a 36 kredited, atraknak fizetosre (asszem 830ezerre emeltek a feleves tandijat). Az oktatok csak a nagyon joknak szeretnek 2-esnel jobbat adni, magasak az elvarasaik, gyakorlatokon meg a tipik 1 hiba = elegtelen szabaly a modi, igy ha szerencsed van akkor is csak kettes lehetsz gyakorlaton, ha mondjuk ketszer a felevben vetettel 1-1 hibat, igy a 3.00-s sulyozott atlag is full necces, sajnos ez nem BTK, nem is ertem miert szabalyoznak minket is ezzel. Ha megis elkezded, kitartast, de legyen azert mogotted tőke.

Utolso voltam.

2019. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!