Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Elsőévben gyógyszerészetin hány tantárgy van?

Az előadásokra kötelező bemenni? Pénteken is vannak órák?Minden nap szoktatok tanulni vagy csak hétvégén?

máj. 31. 10:19  Privát üzenet  

A válaszok
A tematika mindehol fent van. Ott látod a tárgyakat.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 31. 10:38 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont máj. 31. 13:50 Privát üzenet

Ha már SZTE érdekel:

[link]

bár itt csak a jelenlegi (második féléves) órarendek vannak fent, lehet, hogy az előzőeket is vissza tudod keresni

Nem GYTK-s vagyok, hanem ÁOK-s, de nekünk az előadások többségére nem volt kötelező járnunk, maximum valami pluszhoz lehetett általuk hozzájutni, és változó, hogy volt-e óránk pénteken, de amúgy szoktak lenni igen, bár eddigi tapasztalataim alapján csak délelőtt, és általában max. előadások, amikre a többség nem jár be.

(mondjuk nekem pont volt már gyakorlat is egyszer)

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 31. 14:15 Privát üzenet
Csak jó tanács ha el akarod végezni a gyógyszerészetit a hármas válaszoló által felvázolt irányvonalat nem erőltetném !!!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 31. 14:47 Privát üzenet
Milyen irányvonalat? :D nem is írtam neki semmilyen tanácsot, csak tényként megállapítva leírtam annyi infót, hogy nálunk kevesen járnak be minden előadásra. Vagy te látsz még valamit a hozzászólásomban, amit én nem? :DD

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont jún. 1. 02:09 Privát üzenet
Én SZTE-s vagyok. Az előadásokra nem kötelező, de van ahol van katalógus még első félévben, viszont másodikban már nem tartanak. A gyakorlatokra kötelező bemenni. Pénteken első félévben még van óra, de második félévben már csak labor van hirdetve, szóval ha csütörtökre veszed fel a labort akkor nincs :D (én így csináltam). Első évben nem kell sokat tanulni, van pár tárgy amiből van heti zh, csak arra kell, illetve néha egy-egy nagyobb. Én az első évet úgy csináltam végig, hogy hétvégente szinte sose tanultam szorgalmiba, az volt nekem a pihenés :) De a másodév az már teljesen más, akkor nagyon sokat kell tanulni.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont jún. 1. 11:21 Privát üzenet
A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti karán nem ez a módi ! Csak folyamatos tanulással lehet bármit elérni !! ( Az első félévben a csoport megfeleződött! Már az is óriási eredmény ,hogy minden aláírásod meglegyen tudjál menni vizsgázni !!Biztos van olyan akinek ez nem jelent problémát !!!

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont jún. 3. 08:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Arra még kíváncsi vagyok, hogy azt hallottam, nagyon sok képletet kell tudni. De pontosan mennyit? Tényleg olyan sokat (vagy ez esetleg csak a későbbi években van)?

# 8/10Időpont jún. 3. 08:58 Privát üzenet

Szamolgattam, osszesen olyan 2000-2500 hatoanyagrol tanulunk, ebbol olyan 400-450nek kell tudni a kepltetet. Persze a maradeknak is tudni kell a szerkezettani besorolasat, hiszen abbol adodoan varhato a hatasa, illetve a tobbseg az ennek a 400nak a szerlezeti analogja. De ez csak harmadevtol felfele. Addig csak kemia es fizika minden fajtaja minden mennyisegben.

Ha valaszthatnek nem kezdenem elolrol.. Kutatokat nevelnek belolunk, sajnos nem gyogyszertari dolgozot, holott 90%-unk patikaban fog elhelyezkedni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont jún. 3. 10:34 Privát üzenet

Ja es ha mar szegedet taggelted be, es hogy a kerdesre is valaszoljak, elsoben eleg hetvegente tanulni, ha neked nem lesz eleg, akkor elgondolkoznek, mert az elso ev nagyon konnyu, mar mar atveres.

Masodevtol napi szinten kell tanulni, 1-2 orat legalabb, aztan harmadev a massziv magolas eve, majd jon a varva vart "konnyebb negyedev", ami nem lenne rossz, ha olyan mentalitasu tanari garda oktatna mint az elozo evekben. En iden vagyok negyedeves es ezt erzem messzemenoen a legnehezebb evnek, napi 6-7 ora tanulassal is eppen csak egy halvany kettessel csusszan at az ember a pot pot pot zh-kon. Szomoru es egyben felhaborito. Vannak persze normalis oktatok is, akiknek halas vagyok. De rengeteg gyakorlazunk van, igy aki tanterv szerint halad es minden targyat felvehet, az mar mar beleszakadt iden a tanulasba. Vegre vizsgaidoszak van, amikor nem kell gyakorlatokra jarni mar, hanem eleg csak tanulni egesz nap.

Nem tudom mi lesz otodevben, de mar elore rettegek.

En tenyleg nem kezdenem el a helyedben, nagyon szigorodtak a kovetemlmenyek, ahhoz hogy bent maradj allami kepzesen, kell legalabb 3.00-s sulyozott atlag, illetve 36 kredit 2 felev alatt. Ha egy targy nem sikerul, akkor következő evben nem lesz meg a 36 kredited, atraknak fizetosre (asszem 830ezerre emeltek a feleves tandijat). Az oktatok csak a nagyon joknak szeretnek 2-esnel jobbat adni, magasak az elvarasaik, gyakorlatokon meg a tipik 1 hiba = elegtelen szabaly a modi, igy ha szerencsed van akkor is csak kettes lehetsz gyakorlaton, ha mondjuk ketszer a felevben vetettel 1-1 hibat, igy a 3.00-s sulyozott atlag is full necces, sajnos ez nem BTK, nem is ertem miert szabalyoznak minket is ezzel. Ha megis elkezded, kitartast, de legyen azert mogotted tőke.

Utolso voltam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont jún. 3. 10:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha a 6. választott érettségi tantárgy szóbelijére nem megyek el, az milyen következménnyel jár?
Ha a 4 alap értességi tantárgyból emeltezek egyből, akkor is kell még az 5. tantárgy?
Gimnazisták! Nektek mik a kedvenc tantárgyak és mik a legkevésbé kedveltek?
Gyógyszerészetin első évben melyik a legnehezebb tantárgy, illetve matekból mit tanultok?
Gyógyszerészetin a gyógyszerészeti biológia és a gyógyszerészeti belgyógyászat tantárgy pontosan mit takar? Milyen témákat tárgyal?
Mi a véleményetek a Miskolci Egyetem Gazdálkodás és menedzsment szakáról?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!