Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be kell járnom nyelvi előadáso...

Be kell járnom nyelvi előadásokra egyetemen, ha van nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő évben megyek egyetemre. A szakom tantervében van angol/német nyelv is. Nekem van mindkettőből államilag elfogadott komplex felsőfokú nyelvvizsgám. Nem szeretnék az előadásokra feleslegesen bejárni. Mit lehet ilyenkor tenni?
2019. dec. 10. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én bejártam. A szaknyelv nagyon más. Hasznos volt.
2019. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában el lehet fogadtatni a nyelvvizsgát ilyen esetben. Ha oda kerül a sor, szólsz a tanárnak és ha áldását adja, akkor leadsz egy kérvényt a Tanulmányi Osztályon.
2019. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tanultam szakmai nyelven is az egyiket, szívesen teszek ebből is nyelvvizsgát, ha ez feltétel.
2019. dec. 10. 15:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a ZH-kat meglehet írni hamarabb?
2019. dec. 10. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem, de esetleg megbeszélheted majd, hogy csak a zh-ra járj be.
2019. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél fel egy harmadik nyelvet, például kínai, japán, héber, arab stb. Hasznos lehet.
2019. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak is megvolt,mikor egyetemre ment,ő leadta első és második éven is,amíg volt.Bemutatta a bizonyítványát és automatikusan megkapta a kreditet rá mindkét éven,így legalább annyi ideje felszabadult.Hogy azért mégis gyakorolja a nyelvet,C típusúnak első éven felvett egy nyelvi tárgyat,ami 5 kredites volt,amivel így nagyon jól járt.
2019. dec. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Harmadik nyelvet is fel lehet venni bármely szakon? Az jó lenne, mert a japán/francia a következő célpontom.
2019. dec. 14. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Szabválként felvehetsz,ha belefér az idődbe és az órarendedbe...
2019. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!