Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri e ilyen...

Szerintetek megéri e ilyen pontokkal anglisztikára mennem? 368 pontom lett végül, van egy emelt angolom ami 88% lett, a felsőfokú nyelvvizsgám meg77% A szövegértésem talán95% de a speaking meg a levél az csak 68

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha érdekel menjél. ELTEre mondjuk nem vesznek fel, ott 412 a ponthatár, de esetleg Pázmány vagy Károli.
2019. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
miert pont oda? mi leszel, ha nagyleszel? csak maga a nyelv erdekel, vagy a kultura is, meg az irodalom, a tortenelem, stb?
2019. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Hogy lett ilyen marha kevés pontod?


Amúgy nem érdemes anglisztikára menni, ezt úgy mondom, hogy elvégeztem.

2019. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a pontokhoz semmi köze nincsen (marmint a bejutáson kívül nyilván).Ha érdekel, akkor érdemes. Ha bejutottál, akkor onnantól kezdve semmit nem számít, hogy mennyi pontot szereztél vagy hány százalék lett a nyelvvizsgád, érettségid. A nyelvtudás az fontos nyilván, de az egyetem úgyis teljesen más lesz. Nekem valamivel jobban sikerült az emeltem és akkor még nem volt felsőfokú nyelvvizsgám, csak az egyetem alatt csináltam meg mikor kellett egy ösztöndíjhoz. Viszont csak olyan hianyossagaim voltak és csak olyan nehézségekkel találkoztam, amiken semmit sem segített volna, ha már az elején is megvan a C1 vagy jobb emeltet írtam volna. Tök más angolt és angolul tanulni, hiába készül az ember nyelvvizsgára meg néz filmeket, sorozatokat, olvas valami regényt stb., attól még először tuti furcsa lesz idegen nyelven nyelvészetet, törit, irodalmat stb. tanulni. Én matekos gimibe jártam, lehet hogy annak könnyebb volt, aki kéttannyelvűből jött, nem tudom. Viszont én korábban sosem olvastam angolul tudományos szövegeket, nem is írtam nem tudom milyen elemzéseket és ez nehéz volt, bele kellett rázódni. Nagyon sok új szót is kellett tanulnom, de a mai napig találkozom ismeretlen szavakkal és ez szerintem így is lesz mindig. Sokat kellett készülnöm. Ha egy használható szintű angolod van és érdekel is a terület, akkor szerintem nyugodtan bele lehet vágni.
2019. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül mondtam, hogy jól elcseszte a másik/többi érettségit, és nem értem, hogy hogyan.
2019. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!