Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is elrontotta az első...

Más is elrontotta az első félévét?

Figyelt kérdés

Év elején azt se tudtam, hol vagyok, kellett egy-két hónap, mire hatékonyan elkezdtem tanulni. Valahol én is elrontottam, ezzel tisztában vagyok, de azért úgy érzem, ennél az eredménynél többet raktam a dologba. 15 kreditem lesz a 31-ből. BME GTK


Nagyon elkeserített, már csak az állami helyem miatt is. Midenáron meg akarom tartani, következő szemeszterre nagyon megtolom!



2019. dec. 10. 20:29
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez rendbehizható.

Én a BME TTK-ra jártam 1998-tól. Az első félévem jól sikerült. A másodikat rontottam el. De ha nagyon megtoltam volna, akkor is végezhettem volna 5 év alatt 6 helyett.

Nézd meg, mik a nappalin maradás feltételei, azokat teljesítsd, és az elrontottakból keresztféléven azokat, ami ahhoz kell, hogy a 3. féléved a legkevésbé térjen el a mintatanterv szerintitől. Ezután 3. félévben felveszed az 1. félévről maradtakat.

Inkább napi mint kétnapi rendszerességgel tanulj! A 2. félévben iktass ki mindent a heti 2-3 sportalkalom (ez kell a terhelés elviseléséhez) és a heti 1 baráti találkozó, heti 1 házon kívüli programon (mozi, színház) kívül. Ez utóbbiak inkább hétvégére essenek. Hétköznap alapvetően tanulj, de egy keveset a hétvégén is.

Sok sikert!

2019. dec. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást így fogok tenni!
2019. dec. 12. 07:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintén államis, szintén elsőéves gtk-s, de másik egyetem. Sajnos nekem se sikerült minden tárgy.


Szerintem ki kell tapasztalni, hogy egyetemen hogy kell tanulni. Átgondoltam hol rontottam, mit kellett volna másképp és következő félévben majd igyekszem aszerint cselekedni. Engem is elkeserített, mert középiskolában jó tanuló voltam és még sosem buktam, nem is álltam közel se hozzá.


Nem te vagy az egyetlen, akinek nem úgy indultak az egyetemi évek ahogy tervezte. De sok sikert a vizsgákhoz és a következő félévhez!

2019. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Érdemes kikérdezni felsőbbéveseket, milyen módszerrel tanultak/nak az egyetemen és miben változtattak a középiskolához képest.

Célszerűen olyanokat kérdezz meg, akik kb. olyan nehézségű iskolából és átlaggal érkeztek, mint te.

Vannak klassz tanulásmódszertani könyvek. Nézz át 1-2-t!

Sajnos vannak olyan tanárok, akik betűhűen kérik vissza az anyagot. Ezeket derítsd ki előre! Az ő kivételükkel az egyetemen a magolás nem célravezető (kivéve jog, szabadbölcsész).

Szerezz be félév elején felsőbbéves jegyzeteket. Jó leszbiránymutatásnak, hogyan, mire koncentrálva jegyzetelj!

Ugyanígy járj el a vizsgatételekkel! DE: Ha csak lehet, magadnak dolgozd ki a tételeket, mert az lényeges rendszerező, tanulási folyamat. Azok a te szavaid, jobban beépül.

A tételeket lehetőség szerint már félév közben dolgozd ki. Könnyebb lesz a témazárórabus készülni. A kidolgozásnál vedd figyelembe a Pareto-elvet!

2019. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
24%
Ha a 2. félévedet be is áldozod, a 3. félévtől kezdve kezdj pasizába/csajozásba. Teremts lehetőséget a rendszeres/alkalmi szexre! Az egyetemi évek alatt ezt is tanulni kell.
2019. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Haliho, én is bme gtk-s vagyok, csak már a harmadik félévemet taposom. Brutál nehéz az elején felvenni a ritmust, sokkal nagyobb anyagokat kérnek számon, mint anno gimiben és háááát valljuk be, a tanárok se szentek, szeretnek szívatni. Ne csüggedj, nekem is volt olyan, hogy mindent értettem, tudtam, a zh meg mégse sikerült mert nem hasonlított a számonkérés a tananyaghoz. Nem mindig a te hibád. Egy a lényeg, hogy ne add fel!:) Btw, mi nem sikerült?
2019. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Uhh koszi szepen!!


Matek kozgaz vallgaz nem jott ossze


De mindegyik egy hajszalon mulott. A vallgazt csak siman elktam nincs jobb szo ra

2019. dec. 29. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Póthéten se sikerült az aláírás? Matek szerintem indul keresztféléven, mikron tavaly mindenki szívott, aztán majd köv. félévben a makro is egy gyönyör lesz, vállgazd úgy tudom nem indul kereszten.
2019. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!