Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt még valaki rajtam kívül,...

Volt még valaki rajtam kívül, aki az idei emelt angol érettségi szövegértésének első feladatát elrontotta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fent vannak a megoldások, és egy teljesen más logikát követtem, mint ami a megoldó kulcsban van. Én úgy csináltam, hogy az operatőr mond valamit, majd a szövegéhez hozzákapcsoltam, az oda illő interjú részletet.


Nem tudom, de nekem valahogy így tűnt logikusnak az egész felépítése.



2018. máj. 11. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Pontosan ugyanígy csináltam én is, 1 vagy 0 pontos lesz nekem sajnos..

Nagyon hülyeség volt ez a feladat

2018. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem lett egy pontom rajta. Az a helyzet, hogy még, ha magyarul kaptam volna meg a szöveget,akkor is pont ugyan így csináltam volna. Egyszerűen nekem ez tűnt logikusnak, plusz a TV-s riportokban is állandóan így van. Eszembe nem jutott volna a megoldó kulcs szerint csinálni.
2018. máj. 11. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is :( meg nem fordult volna a fejemben, hogy máshogy kell.
2018. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

ugyanez.. nekem is így a logikus hiába mond a megoldókulcs mást, nem értek vele egyet.

1 pontom lett, az utolsót eltaláltam

2018. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem is, hát mondom ezt nem hiszem el, el is küldtem a jó fenébe a feladatot. 1 pontom lett nekem is, az utolsót találtam el. És én is így vagyok vele, hogy magyarul is így írtam volna, ez a bosszantó, hogy nem azért lett rossz, mert nem tudtam, hogy angolul mit jelentenek vagy valami. Nekem is úgy tűnt logikusnak ahogy én írtam.
2018. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
soha nem láttam még ilyen típusú feladatot, de baromi rossz ötletnek tartom.. az hogy 5 pontot vesztettem miatta egy másik dolog, de az, hogy csak egyféle sorrend jó a megoldókulcs szerint, na ez a legnagyobb hülyeség. Hiába tartja jónak CSAK azt az egy féle megoldást, szerintem a saját sorrendem amit beírtam is teljesen értelmes és logikus. Ez már itt nem a nyelvtudás, hanem ízlés kérdése sajnos :/
2018. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!