Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetmérnök BSc-ről...

Környezetmérnök BSc-ről vegyészmérnök MSc?

Figyelt kérdés

Most vegeztem BSc-n, gondolkodok az MSc-n. Viszont nem tudom mennyire lenne vészes az átmenet. A BME a cél, eddig nem ott tanultam. Munkaerőpiacon nem tudom néznének e valamibe, tekintve hogy csak az MSc-m lenne vegyészmérnöki. Volt mar valaki így?

Bár őszintén szólva a környezetmérnökihez húz a szívem tovabbra is, csak az a franya munkakeresés videken elég vicces vele. 😂



2019. dec. 11. 12:51
 1/3 anonim válasza:
Attól függ mit szeretnél utána kezdeni magaddal. Ha csak papír miatt akarod, szerintem ne menj vegyészmérnökre. Bár az MSc jobb mint a Bsc, a BME tele van fölösleges szop@tásokkal csak úgy a presztizs fenntartása miatt, miközben a színvonal nagyon nem magas, különösen a "tradicionális" vegyész tanszékeken, ahol leginkább 200 éves oktatók pörögnek az arcukon hogy mennyire fontos az ő szakterületük, miközben ők maguk kb egy napot nem töltöttek el az egyetemen kívül (tisztelet a kivételnek) és legtöbbször semmilyen értékelhető kutatást sem tudnak felmutatni. Szóval, hacsak nem kifejezetten vegyészmérnök szeretnél lenni, és egy gyárban paramétereket beállítani vagy laborban dolgozni egész életedben, esetleg az egyetemen maradni "kutatni", én nem igazán ajánlom, mert kb minden mást csinálhatsz más diplomával is. (Forrás: BME-n végeztem vegyészmérnökként, aztán átnyergeltem környezetmérnökire ugyanitt)
2019. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor a BME környezetmérnökirol mi a véleményed? 😀
2019. dec. 18. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

"s legtöbbször semmilyen értékelhető kutatást sem tudnak felmutatni. "

FÚÚÚ, azért ezt leírni az egyik legjobb kutatóegyetemről...


Én is ott végeztem, máshol dolgozom, de van egy tárgyam a vegyészkaron, szóval tudom, miről beszélek.


Kérdező, azt tanuld, amihez a szíved húz. A munkaerőpiacon meg az MSc diplomádat nézik, ha az BME-s, az jó.

2020. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!