Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök MSc más műszaki...

Vegyészmérnök MSc más műszaki BSc szakról?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyat, aki kicsit más mérnöki BSc után (pl környezetmérnök, faipari mérnök, könnyűipari, stb.) sikeresen felvételizett vegyészmérnök MSc-re, esetleg el is végezte vagy közületek van-e esetleg valakinek erről személyes tapasztalata? A bemeneti tárgyakat átnéztem, elvileg megvan a szükséges kreditszám a felvételhez, inkább személyes tapasztalatok, vélemények érdekelnének. Láttátok-e bármi hátrányát vagy esetleg előnyét a más BSc-nek, hogyan készültetek a szóbeli felvételire, le voltatok-e maradva bármiből az anyagban, amit nehéz volt behozni..?

Minden választ szívesen fogadok. :)



2018. dec. 24. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok vele mint te, annyi sok minden erdekelne legszivesebben minden szakra beiratkoznek, de egy ember elet keves lenne ra :)
2018. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Biomérnök,élelmiszermérnök,környezetmérnökiről szerintem teljesen behozható a hátrány, mivel az alapozó tárgyak kb ugyan azok, szóval hajrá!
2018. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát azért egy BSc után kissé más irányú MSc elvégzésére jó esetben elég az egy ember élet :) nem szeretnék minden itt felsorolt BSc-t elvégezni, az érdekel, hogy csinált-e valaki hasonló váltást és milyen tapasztalatokkal. Persze, érdekel sok dolog, de nem ezt akartam kihozni a kérdésből (persze lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg :D).
2018. dec. 24. 14:45
 4/7 A kérdező kommentje:
#2: köszi :)
2018. dec. 24. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Alátámaszthatom az előző választ. Biomérnök áll a legközelebb hozzá, de mondjuk környezetmérnökiről se olyan durva az átlépés.
2018. dec. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biomérnökiről és környezetmérnökiről lehetne talán a legkönnyebben, de nehogy azt hidd, hogy könnyű lesz, mer nagyon sok különbség van így is.

De sok sikert kívánok hozzá! :)

2019. jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :) fel vagyok készülve rá, hogy nem lesz könnyű, de a jelenlegi alapszakomat nem érzem elég kihívásnak, ezért nézelődtem egy kicsit komolyabb MSc után. Ha esetleg személyes vagy évfolyamtárstól/ismerőstől származó tapasztalatot is meg tudtok osztani velem, ne tartsátok vissza :D mi volt nehéz, milyen tárgyakat fogadtak el könnyen vagy nem fogadtak el, akármi jöhet :)
2019. jan. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!