Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha meg lesz az erettségim és...

Ha meg lesz az erettségim és el végzek pár napos tanfolyamokat pl valamilyen pillásat akkor az lesz a szakmám?

Figyelt kérdés
Nem igazán van a környéken normális 2 éves suli egyébként kozmetikus szerettem volna lenni de így nehezen tudnám megoldani egyenlőre. Azon gondolkoztam hogy el végzek valamilyen hasonló pár napos tanfolyamot csak nem tudom hogy arról kapok valami papírt és az lesz a szakmám vagy érek egyáltalán vele valamit ?

2019. dec. 12. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Pár napos tanfolyam nincs.
2019. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát elvileg van mert az egyik ismerősöm is ilyenen volt. Ott egyedül ő volt és az oktató + egy ember akit ő vitt hogy rajta megtudja csinálni a szempillat
2019. dec. 12. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Pár nap alatt akkor sem lehet egy szakmát elsajátítani.:)
2019. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem lesz "szakmád". Papírt sem hiszem, hogy adnak. Mire?
2019. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakmának csak azt lehet nevezni, aminek van OKJ-száma. Azok nem pár naposak, hanem sokkal hosszabbak, és állami bizottság előtti vizsgával zárulnak.

Viszont az OKJ-t éppen most szüntette meg a kormány, nem tudom, mikori hatállyal, teljesen új rendszer lesz. Az biztos, hogy pár nap alatt abban sem lehet szakmához jutni.


Nem véletlen egyébként, hogy a kozmetikusok sokat tanulnak. Az emberi testtel és vegyszerekkel dolgoznak, alapos tudás nélkül komoly károkat okozhatnak. Egy emberhez hozzányúlni nagyon nagy felelősség!

2019. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!