Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági szakra járók,...

Gazdasági szakra járók, pénzügy-számvitelesek! A magyar egyetemek közül, pénzügy-számvitel szakon, melyik az az iskola, amely leginkább a pénzügyre fókuszál?

Figyelt kérdés
Utánanéztem én sok mindennek, de mivel most jelentkeznék, még nem tudom pontosan, ilyen szempontból melyik egyetem érné meg a legjobban. Corvinus kizárva , mivel jövőre fizetős lesz. Átlagfizetéseket néztem még egyetemenként, és tudományterület szerint, és abban a BME a legjobb. Ki mit tud a pénzügy-számvitel szakjáról? Meg úgy általában a pénzügy-számvitel szakokról egyetemenként. Az is érdekelne , hogy melyik egyetem érné meg a legjobban külföld szempontjából, de szigorúan pénzügy mesterszak, vagy pénzüggyel foglalkozó munka szempontjából. Köszönöm szépen a válaszokat!!

2019. dec. 18. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Corvinuson jo a penzugy es nem lesz fizetos, ott a corvinus osztondij. Fizetesben meg mind1 hol vegzel az hogy BME-n mennyi volt az atlag kereset semmit nem mond ugyanazok az eselyeid barhol vegzel. Kulfold szempotnjabol meg plane.
2019. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
BME GTK-re eleve kevesebben mennek (főleg most, hogy az oktatás színvonalát adó tanárok átballagtak az ELTE-re), és azt meg is szórják rendesen, a Corvinus-ra 17 ezer hallgató jár, annak a többsége GTK-ra jár, és sokkal kevesebben hullanak ki, ezért nagyobb is a szórás a fizetésben. Egyébként a legtöbb cég alapjáraton nem ad több pénzt azért, mert neked Corvinus van a diplomádba írva BGE, vagy bármi más helyett.
2019. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha PSZ akkor Corvinus. Én AKn vagyok, de vannak közös tárgyaink. A pénzügy tanszék nagyon profi és modern. A Corvinus nem lesz 100%ban fizetős, ha tanulsz rendesen akkor lesz ösztöndíj ugyanúgy. Egyébként maga az, hogy hol végzel nem a legfőbb szempont az sokkal fontosabb, hogy rendesen tudjál angolul és tisztességesen tanultál az egyetemen. Ha az anyagi vonzatát tudjátok fedezni rendesen akkor talán a BCE valamennyivel jobb a kapcsolatai miatt, ha nem akkor szerintem ELTEn is gondolkodj el. Egyébként, ha te is reálosabb vagy akkor az Alkalmazott közgazdaságtan (BCE)

tantervét nézd meg, én ezt tanulom és szerintem jól döntöttem, hogy az utolsó pillanatba írtam át a jelentkezési lapot PSZről. Kérdésed van privibe vagy ide is írhatsz.

2020. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!