Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4 hónap alatt emelt érettségir...

4 hónap alatt emelt érettségire való felkészülés lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne felétek, hogy mennyi esélyem van 4 hónap alatt (április végéig) egy emelt közgazdaság érettségire felkészülni MAGAMTÓL? Persze nem 0-ról,de írom a történetem.

Én egy közgázos suliban tanultam 5 évig, szóval 4 évig folyamatosan tanultam. Érettségiztem belőle közép szinten, amely 60%-os lett (az írásbeli 53,es azt húztam fel 60-ra). Idén végeztem, és mivel nekem ez sosem volt a kedvencem, átmentem egy ápoló OKJ-ra, mivel én egészségügyben szeretnék dolgozni mindenképp. De viszont a sulival, emberekkel gondok akadtak és szeretném mihamarabb otthagyni és elmenni egyetemre. De mivel eü alapismereteket minimum 2 évig kellene tanulnom, így ez sztornó. Ami szóba jöhet, az a közgáz, és mivel nem is a 0-ról indulnék, csak 25%-ot kellene elérnem, hogy meglegyen az emelt érettségim, és ezt a feltételt kipipáljam.

Szerintetek 4 hónap elég a felkészülésre? Megvan az összes pénzügy, számvitel, gazdaság, jog könyvem, plusz nagyon sok gyakorló, számoló feladatos könyvem.



2019. dec. 13. 23:37
 1/7 anonim válasza:
Szia! Mivel van egy alaptudásod, így nem lehetetlen, de nagyon sok energiát kell belefektetned. Nézd azért azt is, mennyi időd van, oké, hogy 4 hónap, de napi szinten szükséges a gyakorlás, viszont ha ez megvan, szerintem meg lehet csinálni. :)
2019. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4 honap az rengeteg ido. Otosre is palyazhatsz siman. Inkabb ugy mondom , hogy 90%. Szoval nem csak otos, hanem egesz jo eredmeny.
2019. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem tegyél gazdasági ismereteket. Én azt teszek. Nemrég kezdtem és egész jól haladok.Nekem a közgazdaság nehezebbnek tűnt. Én is emeltre készülök és szerintem megoldható. Már négy nagy fejezetet átnéztem , amit nem értek, az egy csomószor fent van sulineten és magántanárt is kereshetsz. Egyáltalán nem lehetetlen.
2019. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Van olyan? Az nem csak projektmunka? Mert ahogy néztem az eddigi emelt érettségiket, csak projektmunkaként volt feltuntetve, nem volt feladatsor.
2019. dec. 19. 15:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Már látom, bocsi. Egyébként az a baj, nekem a pénzügy és a statisztika sokkal jobban megy, mint a gazdaság. Ezért szerettem volna a közgázt. De lehet az lesz, hogy majd jövőre egy eü ismeretek emeltet teszek, mivel most ápolónak tanulok.
2019. dec. 19. 15:16
 6/7 anonim válasza:

Szia, Kérdező!

Hasonló cipőben járok, mint te. A tantárgy teljesen más, a négy hónap viszont négy hónap! Igazából csak bátorítani jöttelek, teljes gőzzel előre! Písz & pacsi :D

2020. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fel lehet készülni, mondjuk az sem mindegy, hogy milyen szak, de te sem kémiából vagy fizikából emeltezel, menni fog. Szerintem sokat segít, ha csinálsz egy időbeosztást, hogy naponta hány órát tervezel tanulni, közben mikor tartasz szüneteket stb. Az interneten is sok tananyag van, simán fel tudsz készülni, ennyi idő alatt még jobb jegy is lehet a cél. :) Sok sikert előre is!
2020. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!