Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adjam fel az álmom, hogy...

Adjam fel az álmom, hogy mérnök leszek?

Figyelt kérdés
Egy mérnöki egyetemre járok, de sajnos most kiderült hogy még egy évet fogok csúszni egy tárgy miatt. Ez lesz a harmadik alkalom hogy csúszok. Most vagyok kb a képzés felénél. Alapvetően szeretem a szakmám de egyre inkább gyűlölöm a tárgyaim. Most azon gondolkodom hogy váltsak közgázra, mert az mindig is érdekelt. Ti mit tennétek? Nehezemre esik hagyni "elveszni" a befektetett energiát, de nem hinném hogy megér ennyit ez a diploma.
2019. dec. 19. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a szakma érdekel, akkor érdemes végigkínlódni. Az életben az egyetemen tanultak nagy része nem fog előjönni.
2019. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt írod az "álmod " ! Semmikép ne add fel ! Más is elvégezte akár csúszásokkal is Neked is sikerülni fog ! Kitartást !
2019. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Közgáz is 7 félév lenne. Most ha itt a képzés feléhez már eljutottál, akkor olyan 4-5 félév van még? Ráadásul azt írod, hogy szereted.

Nem tudom, hogy mérnökin hogy van ez, de általában minél előrébb vagy a szakon, annál relevansabbak a tárgyak a szakon. Szóval ha az elejét nem is szeretted, ezután jöhetnek jó tárgyak is.

Én tuti sajnálnám a befektetett energiát. Ha 1-2 félévről lenne szó, más lenne a helyzet, de így én azt mondom, csináld meg! Persze ha nem őrülsz bele, mert az sem jó.

2019. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ne add fel. A mérnöki karok többségén ez a normális ami szituban most vagy. A tárgyaid jelentős részével meg soha a büdös életbe többet nem fogsz találkozni a való életben. A mérnök végzettség jó, van előrelépési lehetőség, megbecsülés és pénz is benne.
2019. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat minden kedves válaszolónak. Igen, nagyon sokan csúsznak a szakunkon, szóval nem lennék nagyon kirívó eset. De úgy érzem már nagyon nehéz lelkesednem. Ebben a félévben is olyan keményen tanultam mint még soha, és végül mégis elbuktam. Más pedig tudom hogy folyton másoktól kérte el a házit, meg utolsó pillanatban kezdett el tanulni és neki mégis összejött. Tudom, nem másokhoz kell magamat hasonlítanom, de mégis dühít. Viszont a közgázzal nem tudom, mennyire tudnék elhelyezkedni.
2019. dec. 19. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Te csak továbbra is a saját ritmusodba tanulj ne dőlj be ennek az alig tanultam dumának !!
2019. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matematika szakon az első és az utolsó két félév kivételével minden félévkor megbuktam egy tárgyból. És elvégeztem, két év csúszással.
2019. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért ha a képzés felénél ez már a 3. csúszásod, érdemes lenne elgondolkozni, hogy hol a probléma, és meg tudod-e oldani.
2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát,nekem most sikerült nagyon elcsesznem az első évemet.Kb 10 kreditem lett meg,és a legtöbb tárgyat nem tudom felvenni,szóval fél évet passziválok és utánna neki megyek megint,ameddig nem sikerül...Az igaz,hogy sok időt nem tanulásal töltöttem,de volt néhány zh-m amire tényleg tanultam napokat, és nem jött össze...Elégé szar érzés.Most már mire komolyan vettem a tanulást,már késő volt.De elhatároztam mostmár hogy ezt a félévet végig tanulom és amikor felkell venni a tárgyakat,addigra legyen egy elég erős alaptudásom hozzájuk.Amúgy nálunk is vannak olyanok,akik a házi feladatokat megcsináltatják másokkal pénzért.Csak azzal nálunk annyi a baj,hogy vizsgába is ilyen feladatokat szoktak adni,és ha nem tudod megcsinálni őket,tuti hogy buksz.Szóval ebből a szempontból sokkal jobb,ha mi szenvedjük végig,mert akkor is tanulunk rá.Az egyetemet meg ne hagyd ott,mert ha úgy hozod meg a döntést bánni fogod.Ha ez az álmod,akkor csináld végig,ha már ennyit össze szenvedtél ott. Szóval hajrá!!
2019. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!