Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Buta vagyok az orvsoihoz. Mi...

Buta vagyok az orvsoihoz. Mi legyen a B terv?

Figyelt kérdés
Ti mit választanátok B tervnek? Mi áll közel az orvosihoz? Mindenképp szeretnék egyetemre menni, de képtelen vagyok 420-440 pontot elérni. Nagyon szomorú vagyok, amiért nem lehetek orvos, de mégis mi lehetne az, ami nekem való?

2019. dec. 21. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Honnan kéne tudnunk hogy neked mi lenne jó? :D Szerinted idegenek akik a világon semmit nem tudnak rólad, majd jobban fogják tudni mi lenne neked jó, mint te magad?
2019. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ápoló, gyógyszerész, védőnő/védőférfi, gyógytornász.
2019. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Honnan tudod előre, hogy képtelen vagy? Csinálj emelt szintű érettségit biológiából és kémiából, tanulj rá becsületesen, a többi meg majd eldől! Jelöld első helyen nyugodtan az orvosit, ha ez az álmod, adj neki egy esélyt! Második helyen gyógyszerészt szoktak jelölni azok, akik orvosira szeretnének, mert oda is az kell, ami orvosira. Erre már nagyobb esélyed van, 400 alatt szokott lenni általában a ponthatár, vagy kicsivel felette max.

Harmadik helyen egy orvos laboratóriumi képalkotó, diagnosztikai analitikus vésztartaléknak.

Viszont arra figyelj, hogy bármelyiket is választod, főleg az orvosi és gyógyszerész közül, a biosz, kémia nagyon erősen kelleni fog majd, így jó, ha tényleg tanulod rendesen, és érdekel is.

2019. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Mi alapjan dontotted el,hogy alkalmatlan vagy?
2019. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Már jelentkeztem 3x AOK-ra, nem fognak felvenni idén sem, de jó lenne most már elkezdeni egy szakot és ezért. A gyógyszerészetitől félek, arra biztos nem lennék képes. Túl nehezen fogom fel a kémiát meg ilyesmiket. Nagyon regi álmom orvosnak lenni és míg a volt osztálytársaim negyedévesek lesznek én még mindig elsős sem. Valamit muszáj elkezdenem :(
2019. dec. 21. 15:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg a betegek is jobban járnának, ha én nem érnék hozzájuk
2019. dec. 21. 15:49
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy, hogy vért izzadva tanultál, és úgy nem sikerült 3 év alatt egy tisztességes emelt biosz, vagy ha szívedre teszed a kezed, belátod, hogy abban nem voltál teljesen benne. Álmodozni egy dolog, beletenni a munkát abba az álomba pedig egy másik. A Vészhelyzetet nézve még senki nem lett orvos.
2019. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen atituddel,hozzaallassal ne is menj egyetemre
2019. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Honnan tudod, hogy idén sem vesznek fel? Még mennyi idő van a májusi érettségiig?

Nem lehet, hogy rossz a tanulási módszered és csak magolsz? A gyengeségeidre még simán rágyúrhatsz.

Szóval még ne add fel, de az igaz, hogy ha most sem sikerül, kell egy B terv.

Esetleg a Marosvásárhelyi orvosival tisztában vagy? Nem vagyok annyira képben én sem, de mindig hallok pár ilyen sztorit, hogy ott kezdték és utána átjöttek magyar egyetemre.


Ami a B tervet illeti, az a kérdés, hogy hol szeretnél dolgozni. Miért szeretnél jobban orvos lenni, azért, hogy segíts más embereken, vagy ennyire érdekel az orvostudomány?

Jó esetben mindkettő szerepet játszik a döntésben, de az egyik szerintem mindig nagyobb hangsúlyt kap.

Szóval, ha a tudomány felé húz a szíved és a háttérben is szívesen dolgoznál, akár laboratóriumi kutatóként is, akkor: biosz alapképzés (vagy biomérnök alapképzés), majd ezután többféle mesterszak közül választhatsz, pl. klinikai kutató, biotechnológia, molekuláris biosz stb.

Ezekkel elhelyezkedhetsz kórházakban, csak nem leszel közvetlen kapcsolatban beteggel.

Másik, hasonló út az Orvosi diagnosztikai analitikus, ez Debrecenben nagyon színvonalas képzés, 4 szakirány. Ez csak alapképzés, de 4 éves és keresett szakma, viszont itt sem lennél közvetlen kapcsolatban a betegekkel.


Ha erre vágysz, akkor más egészségügyi szakokat javaslok: gyógytornász, dietetikus, mentőtiszt, ápoló.

Ezek közül véleményem szerint a mentőtiszt munkája hasonlít a legjobban az orvoséhoz, mármint egy mentőorvoséhoz. Ugyanakkor az is igaz, hogy a felsoroltak közül ezen a legnehezebb (a 4 év alatt) végezni.

A gyógytornászok is keresettek, én pár embert ismerek, akik utolsó pillanatban vagy 1 próbálkozás után erre a szakra mentek.


A gyógyszerészeti szerintem sem lenne jó alternatíva, mert merőben más az orvositól és a többi egészségügyi szakmától. Ott nagyon a kémián van a hangsúly.

2019. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

Jöhetnek a lepontozások, de az eddigiek alapján jobb szembe nézned a valósággal:

1. Ha már harmadjára se sikerült az a pont, hidd el, az egyetemen hamar kibuknál. Az az érettségi egy kismiska az egyetemi tananyaghoz képest.

2. Lelkileg se vagy ott. Az orvosi egyetem maga, majd később az orvoslás, főleg a magyar egészségügy vasidegzetet igényel. Már az egyetem megpróbálnak majd minden lehetséges módon lehúzni, rengeteg oktató ilyen, igazságtalan, kegyetlen, mondván, hogyha ennyit nem bírsz ki, az egészségügyet főleg nem fogod. Kicsit olyan, mint egy kiképzőtábor. Itt a legegészségesebb emberek is ronccsá tudnak válni pillanatok alatt a stressztől, a tanulástól és az igazságtalanságoktól. Ide nagyon nem elég ez a nem hiszem magamban hozzáállás.

3. Minek akarsz orvos lenni, ha nem akarsz egy emberhez se hozzáérni?

4. Menj inkább kutató orvosnak. Ha maga az orvoslás érdekel, nem muszáj ám általános orvosira járni. Választol egy molekuláris biológia, biotechnológia, OLKDA, hasonló szakot, elmész majd valamilyen mesterre is, és kutathatsz. Lelkileg sokkal jobbb dolgod lesz, nem beszélve arról, hogy ez a terület sok pénzt kap, menő laborokban dolgozhatsz majd.

2019. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!