Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Buta vagyok az orvsoihoz. Mi...

Buta vagyok az orvsoihoz. Mi legyen a B terv?

Figyelt kérdés
Ti mit választanátok B tervnek? Mi áll közel az orvosihoz? Mindenképp szeretnék egyetemre menni, de képtelen vagyok 420-440 pontot elérni. Nagyon szomorú vagyok, amiért nem lehetek orvos, de mégis mi lehetne az, ami nekem való?

2019. dec. 21. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Én is minden áron orvosira akartam menni, de közel nem voltak jók a jegyeim hozzá és szorgalmas sem voltam eléggé, így ápolóra mentem. Nagyon sok a hasonlóság és egy MSc ápolóval már lehetsz valaki egy kórházban, ha teszel érte.
2019. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Én semmit nem választanék B tervnek. Ha igazán ez az álmom akkor annyiszor probálkoznék míg be nem kerülnék.

És igazság szerint én ezt is tettem.


Biológiából önálló készüléssel másodjára sikerült 80% feletti eredményt elérni. Kémiából pedig magántanárhoz jártam és szintén 80% feletti eredményem lett. ( 3x jelentkeztem belőle, 2x nem mentem el mert nem voltam eléggé felkészült.) Ezekhez az kellett hogy éjjel-nappal velük foglalkozzak és ami a legfontosabb hogy az elejétől fogva hittem magamban. Egy percig sem gondoltam hogy ez nekem lehet hogy nem fog sikerülni, ha elsőre nem is fog akkor majd sikerül a második vagy harmadik és így tovább alkalommal. Annyi munkát raktam bele, hogy egyszerűen nem lehetett más az eredmény. Így kell hozzállni és menni fog.


Egyébként 23 éves vagyok és én is többször próbálkoztam. Téged se zavarjon hogy a veled egykorúak hol tartanak, hidd el hogy nagyon sokan vannak így mint te. Ha igazán akarod akkor orvos leszel, ha nem lettél orvos akkor nem akartad igazán. Így működik az élet.


"Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt hogy nem, igazad lesz. " (Henry Ford)

2019. dec. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondanám, hogy B, mint biológia. TTK-s szakra sokkal kevesebb ponttal bejutsz. Aztán maradj is bent.
2019. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Hali

Mennyi idos vagy?

2019. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nemsokara 20 leszek

Koszi a valaszokat

2019. dec. 22. 14:55
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, ha az az álmod csak azt jelöld meg, szintemelőzz, javíts és bejutsz! Ugyan én egyáltalán nem orvosokra készülök, de én is minden nap tanulok, egyelőre nyelvet, aztán pedig teszek még 3 emeltet, szóval elég sokat tanulok magamtól, mert be akarok jutni a választott egyetemre és választott karra. Én nem is jelölöm meg csak azt az egyet ahová be akarok jutni(igaz az egész országban csak ott van ilyen képzés, de más képzés abszolút nem érdekel).
2019. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes...

1. 420 pont úgy is megvan ha az emelték kicsit gyengébbek, viszont a közismereti erősek.

2. Ezek szerint neked semmi se lett jó?


Nem közeledni akarok, de nekem a közismeretik 4-5 lett a biosz 80 a kémia csak 66 és így lett 420 pontom, lemaradtam én is, az én korosztályom már harmadéves naés? Hülyének néz a család. Naés? Hiszek magamban? Néha nem :D

de ez az álmom...

Felvettek máshova, de egyszerűen nem tudtam volna beiratkozni, mert nem ott van a helyem. Szeress tanulni! Élvezd, hogy bővül a tudásod. Ha vannak olyan részek amiket nem kedvelsz, tekintse rá szükséges rosszként. Ha jó emeltet akarsz mindent be kell nyalni. Fighting!

(Amúgy most a 2 emelt 80.000 :D)

2020. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!