Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készültetek fel anatómi...

Hogyan készültetek fel anatómia szigorlatra?

Figyelt kérdés
Milyen stratégia szerint haladtatok? A csoporttársaimmal hiába próbálok beszélni, eddig senki nem mondott értékelhető dolgot, csak azt hallom, hogy milyen nehéz és hatalmas a tananyag. A párom szerint osszam be, hogy egy nap mennyit kell elolvasnom. Vannak kidolgozott tételeim is, de azokból megérteni nem lehet, illetve hibák is előfordulnak benne, így muszáj a könyvet is elolvasnom. A párom javaslata hangzik eddig a legnormálisabb tanácsnak, de eddig alig tudtam tartani a tempót és ez csak felidegesít. Plusz az egész karácsony az én gondom, mindent nekem kell megszervezni, előre stresszelek rajta és semmi ünnepi hangulatom nincs. Szívesen meghallgatnám, hogy nektek mi segített! Minden hasznos tanács jól jön!

2018. dec. 17. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az segít a legtöbbet, ha sopánkodás helyett nekiállsz tanulni. Én szimplán kinyomtattam a tételsort és aszerint haladtam. Beosztottam előre a tételeket, de úgy, hogy a végén maradjon idő az ismétlésre. Ha előre tudod, hogy karácsonykor úgy sem fogsz tudni úgy haladni, ahogy kellene, akkor azokra a napokra alapból kevesebb tételt szánj.
2018. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ésszerű mennyiségű anyagot kell beosztani egy napra.

Több napot kell hagyni az ismétlésre és az eseteleges elmaradások pótlására is. (Én heti egy napot hagytam az elmaradások pótlására és 4 napot az ismétlésre.)

2018. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddig, hogy tanultál a vizsgáidra?

Én anat szigorlattal kezdtem a vizsgaidőszakot, 1 hónappal korábban kezdtem el készülni. Beosztottam egy nap hány tételt kell megtanulni, hány napot fogok ismételni. Kidolgozottból meg saját jegyzeteimből tanultam (nem csak olvastam).

2018. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igazság szerint eddig soha nem osztottam be át elsajátítandó anyagot, mindig csak haladtam vele saját tempóm szerint és szinte mindig maradt időm az ismétlésre is, meg tisztázni azt a néhány homályos foltot, ami maradt. Most meg úgy érzem, csak kapkodok.

2018. dec. 22. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!