Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Molekuláris bionika mennyire...

Molekuláris bionika mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 22. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A nehézség relatív. Mekkora és milyen tárgyakból van alaptudásod? Mekkora a kitartásod és a stressztűrésed?


Mennyire bírod ha sok különféle tárgyad van egy nap?


Mennyire tudsz önállóan tanulni, úgy hogy neked kell összeszedni akár az infókat?


...

Ezektől függ, hogy nehezen megy. Legtöbb embernek szerintem az egyetemi matek okoz gondot, mert azt elég komolyan behajtják és más szint mint a gimiben. Kémia, biosz, fizika ezek kb a gimis anyag folytatásai, de nem nehezebb őket megtanulni.

2019. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bioszból és kémiából emeltezem, de a mérnökinformatikához elkezdett húzni a szívem egy ideje. És mivel kötelező lett az emelt, nincs időm már felkészülni egy matek vagy infó emeltre és ezért gondoltam a bionikára, mert azt mondták, hogy mérnökinfó képzes feldobva term. tud tárgyakkal. Meg azt is hogy nem lesz vele munkám. De mondjuk nem vennének fel pl epamhoz vagy vmelyik céghez bionika bsc után programozónak? Vagy ilyesmi? Bocsánat ha össze-visszq írtam csak telefonról vagyok
2019. dec. 22. 18:48
 3/17 anonim ***** válasza:

Bionika olyan önmagában is kreatív és önálló embernek való, aki képes megtalálni a megfelelő irányt.


Az átlag ember nem idevaló, valóban nem lesz munkája. Átlag embereknek az kell hogy megmondják mit hogyan és mikor tanuljon, lediplomázzon aztán legyen egy állása.

2019. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

BSc után simán el lehet menni programozni, HA tudsz programozni. Ennyi a feltétele.


Gyakorlatot kell szerezni előtte.

2019. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De hogy lehet gyakorlatot szerezni?
2019. dec. 23. 12:13
 6/17 anonim ***** válasza:
nekem nem egy pár nagyon okos ismerősöm ment oda. nagyon sokféle irányba el tudsz menni. plusz a jövő egyik nagyon fontos tudománya, ami lehet, hogy még most nem jelent semmit, de később fog. azzal példálóznak, hogy teljesen, ideghez meg mindenhez ( nagyon nem értek hozzá bocsi) kapcsolódó műszemeket, meg kezeket, működőképes végtagokat tudnak majd fejleszteni. De jött hozzánk egy már diplomás srác, szuper jól keres, gerincesek agyát modellezi valami számítógépes programmal. szóval iszonyat érdekes tud lenni, és minden egészségügyi kutatáshoz jól jöhet, abban pedig van pénz.
2019. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Elsőéves bionikus hallgató vagyok.

Nagyon sok mindentől függ, hogy számodra mennyire nehéz ez a szak.

Én úgy gondolom, hogy a matek brutálisan húzós (heti 20 kemény matek), a megfelelő embernek már jeleztem is, hogy nem ártana, ha kötelezővé tennék a felvételinél az emelt matekot, mert középszintről ez egy komoly ugrás.

Fontos, hogy matekból, fizikából, kémiából legyen egy erős középszintű tudásod, mert ha az év eleji felmérőkön nem mész át, akkor heti 7 felesleges plusz órával gazdagodhatsz, ami nem mellesleg totál ellehetetleníti, hogy egyszerre mindenre tudj készülni. Sajnos nekem egyik szintfelmérő sem sikerült, így az első félévemet végigtanulva nagy nehezen sikerült összeszedegetnem a ketteseket.

A másik, ami még nehéz, az a programozás. És igen, az alapoktól tanítják, blablabla, de egy félév alatt azt tapasztaltam, hogy elég magas a követelmény.

A kémia, a fizika túlélhető, egyikből sem tudtam semmit mikor idejöttem, de félév közben rámragadt a tudás.

Összességében számomra nehéz ez a szak, aminek természetesen sok oka van, de általánosan elmondható, hogy ez egy komoly mérnöki képzés, nem büfészak, nem sétagalopp. DE! Nem a kedvedet szeretném elvenni. Szerintem nagyon megéri itt tanulni, mert hasznos tudást kaphatsz egy olyan szakmához, aminek ezernyi ága van. Az, hogy nincs állás, szerintem egy nagyon fals információ, hiszen egyre csak tágul az ágazat, egyre nagyobb a kereslet, viszont a kínálat állandó (kb. 80 ember végez ezen a szakon, aztán MSc). Baromi érdekes az egész, én már alig várom, hogy dolgozhassak a diplomámmal (és nemcsak azért, mert ma is egész nap linalt magoltam :D). Meg amúgy a Pázmányt is nagyon szeretem.

A mérnökinfó ugyanez: ami bionikán szívás, az mérnökinfón is.

Ha érdekel a bionika, szerintem bátran jelentkezz. Nehéz, de összességében tök jó, én nem bántam meg eddig, hogy ide jöttem. :)

2019. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

En masodeves vagyok, es nem jelentkeznek ide a helyedben. Alapvetoen nem olyan magasak a kovetelmenyek, cserebe a legtobb targyat rosszul es unalmasan tanitjak. Konkretan a neten kell mindenre rakeresned, mert jegyzet kis tulzassal csak par matekos targybol van:)))) Nekem ez a fo bajom. Hogy RENGETEG ertekes idot elvesz az, hogy bent vagyok minden oran, (mert majdnem mindegyik katalogusos), szoval bent vagyok egesz nap, rohadtul elfaradok a vegere, de megse tanulok semmi ertelmeset, hanem otthon kereshetem ki magamtol mas egyetemek jegyzeteit, nezhetek magyarazo youtube videokat, hogy ragadjon ram valami.


A programozas szerintem konkretan egy vicc. Osszeszedik a legrosszabb gyakvezeket, aztan hajra. Keresd ki google-on, ami kell:D


Szoval az a velemenyem, hogy nagyon leterhelnek, rengeteget tanulsz, de megse fogsz egyetem vegere sokar tudni. Sokfele targy van, de a legtobb csak a felszint kapargatja, vagy tok random osszefuggesekbe megyunk bele. En is emelt kemiaztam, es eskuszom, tobbet tanultam az emelt erettsegire valo felkeszules soran errol a targyrol, mint az egyetem elso eveben....Egyik most vegzo ismerosom pont arrol panaszkodott, hogy vegig kituno volt, de otlete sincs, mirol tanult 3 es fel even keresztul.


Szoval en vagy a mernokinfot, vagy mas egyetemet ajanlanek.

2019. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik most vegzo ismerosom pont arrol panaszkodott, hogy vegig kituno volt, de otlete sincs, mirol tanult 3 es fel even keresztul."


Ez a baj a kitűnőkkel. Egy munkahelyen és egy állásinterjún kutyát sem érdekel hányasod volt analízis 2-ből.


Az fontos mit tudsz és mit csináltál.


Ezért nem való ez a szak kb az emberek 70-80%-nak. Simán át lehet vészelni a követelményrendszert úgy is, hogy közben nem fáradsz le és tudsz foglalkozni a saját kis dolgaidnak. Meg kéne érteni, hogy SEMMIT nem számít az hogy bemagoljátok az utolsó bizonyítás utolsó bitjét is, hogy meglegyen az 5-ös mindenből.

...

Kreatív munka szempontjából (már aki nem szolgalelkű) valójában sokkal többet ér, ha megtanulod önállóan megkeresni a tudást és alkalmazni. Munkahelyen sincsenek jegyzetek, sokszor segítség sem lesz. Mármint ez egy kreatív kutató-fejlesztő állásra vonatkozik.


Lehet egy multinál ahol a WCre se mehetsz ki szabálykönyv nélkül, és be van táblázva percre pontosan mikor mit csinálsz. Egy célszerszám vagy a cégnél... ott nem fontos. Itt az a kérdés ki mit akar csinálni.

2019. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként én már a cégünkhöz fel se vennék ilyen "kitűnő" okostojásokat szakmai gyakorlatra vagy önlab témára. Nem egyszer befürödtünk már ezekkel a diákokkal. (Nem csak Pázmányos) Rendszerint ki is esnek egy fél év után. Sose érnek rá, mert magolni kell az egyetemen. önállóság nulla és sírnak ha nem fogja senki a kezüket. A témára meg azt hiszik csak egy letudandó 6 kredit.


Szóval hatalmas tévedés hogy a tárgyak megtanulásával majd egyből lesz hiper hájtek munkája bérkinek is. Legyen az programozótól kezdve laborban dolgozó tudósig.


Ezért sem való mindenkinek, és aki ezzel tisztában van az menjen másik szakra vagy egyetemre.

2019. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!