Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Molekuláris bionika mennyire...

Molekuláris bionika mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 22. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolso; tokre egyetertek. Csak szerintem ahhoz, hogy beleasd magad valamibe, szukseges egy bizonyos alaptudas, amit az egyetemen kene megtanulnod, es oke, hogy kutato kar, de nem egy ertheto tananyag utan akarok kutatni...😅 Hanem mondjuk a megszerzett alaptudasomat kamatoztatni..
2019. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Felreertes ne essek, tisztaban vagyok vele, hogy ha valamit el akarsz erni, azert dolgozni kell. :D

Csak itt az egyetemre valo bejarason es orakra valo keszulesen kivul naaaagyon nagyon sokat kell erte tenni.

Tulajdonkeppen itt csak lehetoseget kapsz, hogy kutatgass itt-ott, piackepes tudast magadnak kell "szerezni".

2019. dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jó de mit hiányolsz?


Remélem nem a kémia miatt mentél oda, mert az már a legelején nyilvánvaló volt, hogy a szaknak semmi köze a kémiához és "szinte" teljesen esélytelen hogy kémiás, ipari biomérnökös, vegyészes állást ezzel szerezni. Talán egyedül a kvantumkémiai számításos és optimalizálásos témáknál és ott van jelentősége hogy alapszintű biokémiát megértsen az ember.


Szóval a tárgyak további megértéséhez bőven elég kb az a szint.


Ha valaki kutató akar lenni akkor majd ott belemélyed a dolgokba. Főleg biológia teljesen felesleges ennél több, és nem is rossz szerintem. Biokémia?, Biosz, neurbiosz stb... kémia mint írtam bőségesen elég. Programozásra ha valaki rá akar állni, azt soha nem egyetemen lehet megtanulni hanem meló és saját projectek közben.


A kutatáshoz is főleg szemlélet kell, a szakirodalom értése, és új dolgok felé nyitás na meg önállóság. Nem tudom most milyen az oktatás színvonala mondjuk 5-7 évvel korábbhoz képest... , de ehhez bőségesen elég alapot ad.


Mire nem jó?


Az 100% hogy tisztán ipari mérnöki állásokhoz a programozó fejlesztő kivételével kevés. Esélye sincs egy villamosmérnök, gépészmérnök, vegyészmérnök stb pozícióhoz. Na ahhoz tényleg nem jó. Mindig ezt mondom, nincs ilyen állás sem álláshirdetés hogy bionikus, és az ipari állások nagyrésze is kilőve emiatt.


80 embert 100% hogy nem tud évente felvenni a piac... és abból a 80-ból 60 azt se tudja miért jelentkezett ide. 20-nak van esélye viszont olyan állásra ami jól fizet, és vagy kreatív biotech-hez vagy egészségügyhöz, iparhoz kapcsolódik.


Mondjuk ez nem volt benne a prospektusban gondolom :)

2019. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsó félévemet végzem bionikán egy félév csúszással.


Összességében nem egy egyszerű szak mivel nagyon sok irányba ágazik el.

Van benne viszonylag sok matek, bár ebből inkább csak a kalkulus ami meg tudja izzasztani az embert mert a gyakorlat teljesítéséhez egy fél napot rá kell áldoznod hetente.

2020. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó félévemet végzem bionikán egy félév csúszással.


Összességében nem egy egyszerű szak mivel nagyon sok irányba ágazik el.

Van benne viszonylag sok matek, bár ebből inkább csak a kalkulus ami meg tudja izzasztani az embert mert a gyakorlat teljesítéséhez egy fél napot rá kell áldoznod hetente.

Bioszos tárgyak közül molekuláris biológia, genetika, biokémia és a leginkább a biofizika szokott nehéz lenni. Ebből az első 3 nál ha órára bejár az ember és diasort átnézi akkor simán teljesíthető biofizika viszont nagyon kemény, mert vagy 300 oldalnyi infót kell megjegyezned.

Kémia blokk szerintem nem vészes főleg középsulis dolgokra épít és inkább gyakorlati jellegű oktatás.

Infós tárgyak közül algoritmusok ami kicsit nehezebben elsajátítható meg digitális architehtúrák ami picit nehezebb de összességében easy.

Fizikából inkább elektronika amit számonkérnek mind elméleti mind gyakorlati szinten, szerintem nem vészes de sok embert láttam aki bukdácsol rajta.



Ahogy írtam én fél évet csúsztam de ez a saját hülyeségemnek köszönhető, ha folyamatosan tanul az ember és megvan az esze a dologhoz akkor simán be lehet fejezni időben.



Molekuláris bionikát az végezzen el aki szeretne kutató munkát végezni. Nagyon sok lehetősége van az embernek arra hogy egy adott irányba el tudj mozdulni. Ha valaki informatikus akar lenne akkor ne erre a szakra jöjjön mert ez a szak nem konkrét informatikusokat képez, bár hozzáteszem hogy ez döntés kérdése mert nagyon sok programozáshoz kapcsolódó tárgyat fel lehet venni. Aki viszont szeretne infóval és biológiával foglalkozni annak ez megadja az alapot.

2020. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó félévemet végzem bionikán egy félév csúszással.


Összességében nem egy egyszerű szak mivel nagyon sok irányba ágazik el.

Van benne viszonylag sok matek, bár ebből inkább csak a kalkulus ami meg tudja izzasztani az embert mert a gyakorlat teljesítéséhez egy fél napot rá kell áldoznod hetente.

Bioszos tárgyak közül molekuláris biológia, genetika, biokémia és a leginkább a biofizika szokott nehéz lenni. Ebből az első 3 nál ha órára bejár az ember és diasort átnézi akkor simán teljesíthető biofizika viszont nagyon kemény, mert vagy 300 oldalnyi infót kell megjegyezned.

Kémia blokk szerintem nem vészes főleg középsulis dolgokra épít és inkább gyakorlati jellegű oktatás.

Infós tárgyak közül algoritmusok ami kicsit nehezebben elsajátítható meg digitális architehtúrák ami picit nehezebb de összességében easy.

Fizikából inkább elektronika amit számonkérnek mind elméleti mind gyakorlati szinten, szerintem nem vészes de sok embert láttam aki bukdácsol rajta.



Ahogy írtam én fél évet csúsztam de ez a saját hülyeségemnek köszönhető, ha folyamatosan tanul az ember és megvan az esze a dologhoz akkor simán be lehet fejezni időben.



Molekuláris bionikát az végezzen el aki szeretne kutató munkát végezni. Nagyon sok lehetősége van az embernek arra hogy egy adott irányba el tudj mozdulni. Ha valaki informatikus akar lenne akkor ne erre a szakra jöjjön mert ez a szak nem konkrét informatikusokat képez, bár hozzáteszem hogy ez döntés kérdése mert nagyon sok programozáshoz kapcsolódó tárgyat fel lehet venni. Aki viszont szeretne infóval és biológiával foglalkozni annak ez megadja az alapot.

Önmagában nem ajánlom ezt a szakot mert nem eléggé specializált, viszont a mesterszakával együtt szerintem nagyon jó kombó és egy elég innovatív területen kutathat az ember.



Láttam pár kommentet hogy utánna kell nézni dolgoknak.Bocsi de ez egyetem és nem középiskola itt nem tolják az arcodba a dolgokat hogy magoljad be. Igen vannak órák amire fölösleges bemenni és az embernek a saját idejében kell

utánnanézni koncepcióknak hogy megértsed. És igen van ahhol saját magadat kell képezned vagy kiegészítened a meglévő tudást, különösen igaz ez infóból, de elárulom az informatikus barátaimnak is gyakornokként vagy önfejlesztéssel kell tanulniuk mert az egyetem főleg az elméleti hátteret és a gondolkodásmódot adja meg.

2020. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Főleg ha kutató akar valaki lenni.


Ott csak az jöhet szóba ha utánanézel a dolgoknak. Sőt megsúgom, nagyobb részt még utána sem tudsz nézni, mert az adott dolgok még csak nem is léteznek. Segíteni sem tud senki. Mindent neked kell kitalálnod, kifejlesztened nulláról.

2020. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!