Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Milyen a hangulata, milyenek a tanárok,

mennyire nehéz a szóbeli? (Főként a komplex természettudomány érdekelne, de ha valakinek van tapasztalata más tagozatról, akkor annak is örülnék.)

Köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 27. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősöm járt oda, nagyon szerette.
2019. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én oda jártam komplex tagozatra, nagyon szerettem a sulit. Magyartanáromat kivéve az összes tanár segitőkész és kedves volt. A szóbeli egyáltalán nem nehéz, ne izgulj rajta, ha jól emlékszem kb 5-10 perc volt az egész. A közösség nagyon is nagyon jó, az osztály egy részével ma is tartom a kapcsatot. Csak ajánlani tudom a sulit :).
2019. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom most szepemberben kezdte a kilencedik osztályt az Apáczaiban matek fizika tagozaton (egy nyolcévfolyamos gimiben járta ki a 5-8 osztályt de nem érezte magát jól ott és ezért váltottunk).

A szóbelizni csak fizikából kellett mert a matek írásbelije 47 pontos lett ezért azt elengedték. A szóbelin 10 perc alatt végigzongorázták a kihúzott tétel témaköreit. Az összefüggésekre és a tananyag megértésére voltak kíváncsiak.

A versenyeken való résztvétel miatt sokat érintkezik a komplexesekkel. Jó fejeknek tartja őket. Ebben az iskolában nem szégyen tanulni és nem stréberezik le azt aki jó. Nagyon jól érzi magát a lányom ott.

2019. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 28. 01:02
 5/7 poinsettia válasza:
100%
Kiváló iskola, szakmai és emberi szempontból egyaránt. Komplex term.tud-ra jó matek írásbelit kell írni, a magyart felezik. Ami nagyon fontos, hogy a szóbeli már nem öt-tíz perc, hanem egy jó fél óra. Kap a diák egy kémia feladatsort, általában 5-6 feladattal, azt az egyik padba beülve ki kell dolgozni eközben mások a tanári asztalnál vizsgáznak, majd ha szólítják, ki kell menni, a tanár átnézi és megbeszélik a hibákat, hiányosságokat. Ezt a feladatsort azért tudni kell jól megoldani. Van egy könyv, Hevesy-versenyfeladatokkal, abban vannak felvételi gyakorló feladatsorok is.
2019. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bbmarta ***** válasza:
A fiam komplexre jár, 11.osztályos. Nagyon-nagyon szereti az iskolát! A tanárok nagyon jók, 45-ből 45 percet tanítanak. Nem durván sok a házi sem, az én gyerekem, ha 1 órát tanul itthon naponta, már sokat mondok...témazárók előtt azért kicsit többet kell. A közösségi élet jó nagyon, gyerekközpontúak, de a tisztességes munkát, hozzáállást megkövetelik. Tisztelik a gyerekeket, segítenek, ha kell versenyfelkészülésben is, de senkit nem erőltetnek! Szóbeliről nem tudok mit írni, mert a fiam megnyerte az Irány az Apáczai! versenyt,így a szóbeli alól mentesült. A gólyatábor nagy élmény és bőven van iskolán kívüli program is: színház, múzeum, korizás stb. Ha bekerülsz, drukkolj, hogy Sebő tanár úr legyen a kémiatanárod és Isten óvjon Villányitól! Hatalmas koponya, de nagyon kemény...
2019. dec. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Én is ide járok, az előzőekkel maximálisan egyetértek, valamint hozzátenném hogy a közösség is nagyon jó, rengeteg osztályok közötti kapcsolat és közös program van.
2020. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!