Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesten tanuló pécsi kollégistá...

Pesten tanuló pécsi kollégisták milyen gyakran járnak haza?

Figyelt kérdés
Akik pécsen laknak, de Budapesten járnak egyetemre, hetente hazajönnek? Vagy ritkábban? Mennyire fárasztó az ingázás? Hétvégén milyen a kollégium? Csendes, mert mindenki elmegy, vagy hangos, mert mindenki bulizik?

2019. dec. 28. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is szerintem nem mindegy, hogy melyik egyetem melyik kolijáról van szó. Ahol én laktam 1 évig (BGE, Mátyásföld), az relatíve kis kolesz a maga 4 emeletével. A legfelső szint csendes volt, nyugis - nem csak hétköznap, hanem hétvégén is. Én 2-3 hetente jártam haza, eleinte hetente.

Nem pécsi vagyok, de a távolság ugyanúgy ~3 óra vonattal. Véleményem szerint a heti szintű hazajárás túlzás, bár ez attól függ, hogy mikor érnek véget az órák. Ha pénteken délután tudsz csak menni és vasárnap már jönni kell vissza, akkor egyértelműen az (nekem ilyen volt) és fárasztóként is éltem meg. Ha mondjuk csütörtökön délelőtt/délután véget érnek az óráid, akkor már jobban megéri 3 éjszakát otthon tölteni, de úgy en bloc a monoton heti ~6 óra vonatozásba szerintem bele lehet unni elég hamar. Máskülönben szerintem a 2-3 heti gyakoriság a normális ilyen távolságban.

2019. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Hihetetlen, de pont eltaláltad, melyik kollégiumra vagyok kíváncsi. A mátyásföldi érdekel engem is 😊 Hogyhogy csak egy évig voltál koleszos?
2019. dec. 29. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez jó :D

Én 1 év után otthagytam. De nem azért, mert olyan rossz lett volna, csupán rájöttem, hogy a gazdaság nem az én világom és most más irányba készülök továbbtanulni. De ennek ellenére én szoktam ajánlani a sulit, mert nem volt vele semmi bajom és a kolit meg szerettem, még nosztalgiázni is szoktam :D A portások is jófejek voltak és a szemétszállítást is mindennap megoldották. Van hűtő és vizesblokk minden szobában és az összes kétágyas, de sajna csak folyosónkénti mosdó van. Ez azért negatívum volt, de meg lehetett szokni és nem volt tolakodás a zuhanyért sosem. A végzős szobatársam a 7. félévét húzta ott, szóval neki is bejött. Az unokatesóm is ott végzett, ő is szerette és mindketten simán elhelyezkedtek még a gyakorlati idejük alatt, de Pesten mondjuk ez elég könnyű. :)

Egyébként mind NG-n voltunk, nem tudom, te melyik szakot fontolgatod.

2019. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát ez hihetetlen! 😂

Nemzetközi gazdálkodásra szeretnék menni😁.

Egyelőre szimpatikus a kollégium, köszi a választ!

2019. dec. 30. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!